SHBA, mbi 96 mijë të vdekur nga COVID-19

Mos i humb

Kosovë: Janë rregjistruar 27 raste të reja me Covid-19

NJËZET E SHTATË RASTE ME COVID-19! Sot më 01 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me...

Thaçi: Iu hap rruga krijimit të qeverisë së re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi në një konferencë për shtyp se ka pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese rreth çështjes...

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve miraton projektligjin për turqit ujgurë

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) miratoi projektligjin i cili parashikon zbatimin e sanksioneve ndaj zyrtarëve kinezë për...

Goditet banda e kontrabandimit të mallrave me akcizë, 1 në pranga, 1 në kërkim

Policia e Tiranës ka goditur një rast të kontrabandimit të mallrave me akcizë, duke vënë në pranga një person, proceduar në gjendje...

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 96.389, prej të cilëve 1.373 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer” tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i rasteve pozitive me koronavirus në SHBA është rritur për 24.261, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 1.622.342.

Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar afër 383 mijë të infektuar, ndërsa numri i personave të testuar ka arritur në afër 13,5 milionë.

Shteti i New York-ut mbetet më i godituri në SHBA, me gjithsej 366.357 raste të konfirmuara dhe 28.885 viktima.

Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar Rusia me mbi 326.448 raste, Brazili me 312.074 dhe Spanja me 280.117 raste.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Për ne si Lëvizje për Drejtësi është e pa pranushme që dikush të këshilloj ose ta kërcënoj ose shantazhoj ndonjë prej deputeve.

Ne si Lëvizje për Drejtësi dega në kodër të Trimave Prishtinë mendoj se presidenti po kalo kompetencat...

Supë : E pasur dhe e shijshme

Kjo është supë tradicionale italiane, e cila ka prejardhjen që nga koha e vjetër romake Përbërësit:

Si të ulet sheqeri pa ilaçe: Pesë receta nga mjekësia popullore!

Sheqeri i ngritur në organizëm është problem serioz mjekësor, i cili nuk bën të injorohet Sasia e ngritur e...

SA PËRFITUAM NGA RAMAZANI

Falenderimi i takon Allahut dhe salavatet dhe përshëndetjet më të mira qofshin për të dërguarin e Allahut Muhamedin, familjen e tij dhe...

MEDITIME KURANORE – 154

1. Nata e Kadrit dhe vlerat e saj! U përmend nata e Kadrit në suren el Kadër pesë herë, në këto përmendje...