SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 rritet në 132.610

Mos i humb

Meta: Të ecet sa më shpejt, të kërkohet ndihmë nga Italia për terapinë me plazmë kundër covid-19

Presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim lidhur me terapinë me plazmë kundër covid-19. Ai shprehet pro kësaj terapie...

Makina përplas motorin, nuk do e besoni ku përfundon drejtuesja e tij

Një video e një aksidenti të çuditshëm, sa komik aq edhe i frikshëm, ka ndodhur në Brazil. Një makinë ka përplasur një...

SPAK: Trafik droge në Holandë, këta janë shqiptarët pjesë e grupit kriminal

Autoritetet Gjyqësore Holandeze, konkretisht Prokuroria e Amsterdamit, Holandë, kanë përcjellë një kërkesë për ndihmë juridike, në të cilën kanë informuar se në...

Delfinë në Gjirin e Ftelesë/ Pamje nga kanali i Korfuzit, afër Ksamilit

Në ujërat e Gjirit të Ftelesë, në kanalin e Korfuzit, afër Ksamilit janë parë të notojnë delfinë.

SHBA mbetet në krye të listës së vendeve më të goditura nga koronavirusi dhe është epiqendër e pandemisë.

Sipas faqes së internetit „Worldometer“, në 24 orët e fundit në SHBA janë konfirmuar 49.007 raste me COVID-19, me çka numri i përgjithshëm i rasteve është rritur në 2.985.897.

Sa i përket numrit më të lartë të rasteve të konfirmuara, pas SHBA-së vijnë Brazili (1.604.585), Rusia (704.607) dhe India (687.862).

Nga ana tjetër, shteti amerikan New York është e para në SHBA për nga numri i rasteve, ndërsa më pas radhiten California dhe Texas.

Në New York janë regjistruar 422.268 raste me COVID-19, në mesin e të cilëve janë edhe 32.248 raste të vdekjeve.

Në SHBA deri më tani janë bërë rreth 37,7 milionë teste për COVID-19, ndërsa numri i të shëruarve është rreth 1,3 milionë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Policia...

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.