SHBA, Senati miraton rezolutën mbi Iranin

Mos i humb

Gjermania kërkon punëtorë nga Ballkani, në mars hyn në fuqi një ligj i favorshëm

Shteti gjerman është duke u përballur me mungesa të mëdha punëtorësh të profesioneve të ndryshme. Shumë kompani të mëdha nuk janë në gjendje që...

Gjermania fiton para dhe në kohë stuhie, për disa ditë ka prodhuar energji sa 44 centrale bërthamore

Stuhia Ciara ka shkaktuar dëme e panik në Evropë gjatë javës së kaluar ndërsa Gjermanisë përfitime të mëdha prej vjeljes së energjisë së erës. Erërat...

Kryemadhi: Qeveria e paaftë në menaxhimin e buxhetit, të fillojë përgjegjësia e saj

Në një deklaratë për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi foli sa i takon Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku pasi shprehu falenderimin e...

Stuhia “Dennis” gjunjëzon Britaninë e Madhe

Zona të shumta në Britaninë e Madhe janë në alarm për shkak të reshjeve të shiut dhe në Uellsin jugor është lëshuar madje edhe...

Senati amerikan dje miratoi rezolutën duke kërkuar të kufizojë aftësinë e presidentit Donald Trump për të luftuar kundër Iranit, (AA).

Rezoluta mori mbështetje dypartiake në një votim 55-45, pavarësisht kundërshtimit të fuqishëm të Trump.

Trump pritet të vërë veton nëse duhet të arrijë në tryezën e tij. Ai të mërkurën tha se është “shumë e rëndësishme” që Senati të mos e miratojë masën, duke pohuar se kalimi i saj do të “tregojë dobësi” ndaj Iranit.

“Nëse duart e mia janë të lidhura, Irani do të kishte një ditë stërvitjeje. Dërgon një sinjal shumë të keq”, shkroi Trump në twitter.

“Demokratët po e bëjnë këtë vetëm si përpjekje për të turpëruar Partinë Republikane. Mos e lejoni të ndodhë!”, tha ai.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Kinë, tek të sëmurët e trajtuar vërehet sërish koronavirusi i ri

Në kryeqytetin Chengdu të rajonit Sichuan të Kinës, tek një i sëmurë që kishte përfunduar trajtimin është vërejtur sërish koronavirusi i ri...

Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me liderët Macron dhe Merkel

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane...

Arrestohen 115 persona në mbarë vendin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka dhënë detaje nga aksioni i zhvilluar gjatë natës së kaluar, gati në të gjithë...

SHBA reagon kundër sulmeve të regjimit të Asadit

Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, e ka cilësuar të "paturpshëm" rifillimin e fluturimeve në aeroportin e Halepit nga regjimi...

Lëvizja për Drejtësi / Koprani: Partitë në pushtet nuk e zgjasin një mandat të plotë për shkak të interesave personale…..

GAZETARI Ju falenderojmë zoti Koprani që pranuat të jeni sot në këtë intervist me ne. Ju para do ditësh u...