Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

Mos i humb

Kryqi i Kuq i bën thirrje Izraelit të zvogëlojë numrin e të burgosurve palestinezë

Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq (ICRC) i ka bërë thirrje Izraelit që të zvogëlojë numrin e të burgosurve palestinezë në burgjet...

Studimi shpresdhënës i profesorit francez: Hidroksilklorikina kundër koronavirusit, terapia ime u testua me sukses tek 80 pacientë

Didier Raoult, i cilësuar si profesori kontrovers nga Marseja, ka publikuar të premten në darkë rezultatet e një studimi të dytë mbi...

Gjermania përkrah Kurtit për heqjen e taksës, kërkon rifillimin e dialogut të udhëhequr nga BE

Gjermania ka përshëndetur dhe ka përkrahur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për shfuqizimin e tarifës 100 për qind ndaj Serbisë.

Merkel merr vendimin, zgjatet pezullimin e kontakteve mes njerëzve

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe...

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë Veriore.

Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës.

Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë zonë, e cila së bashku më bashkëshortin e saj të infektuar ishin kthyer nga Italia.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin

COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi, në shumë raste kalon pa shfaqur simptoma. Por në një pjesë të mirë...

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnëPër të dalë pogaçja e mirë,...

Asnjë i burgosur në Burgun e Mitrovicës nuk është me koronavirus

Departamenti Shëndetësor i Burgjeve pranë Ministrisë së Shëndetësisë njofton se asnjë i burgosur nuk është i prekur me COVID-19.

Qeveria emëron bordet e disa ndërmarrjeve publike

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirr mbledhjen korresponduese (mbledhja...

Kosovë, me një rast të ri, rritet në 126 numri i të infektuarve me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar edhe për një rast të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...