Shira të dendura, përroi i Zaranikës rrezikon përmbytjen e banesave në Elbasan, shikoni si janë mbushur rrugët

Mos i humb

Dy infermiere kosovare infektohen me koronavirus

Janë testuar pozitiv edhe dy infermiere të Klinikës Infektive në QKUK me koronavirus Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar sot...

Qeveria të alokojë së paku 300 milionë euro për fazën emergjente të mbështetjes së sektorit privat

Duke e parë me shqetësim situatën ekonomike të krijuar pas shpërthimit të pandemisë COVID-19, Oda Ekonomike e Kosovës, Oda Ekonomike Amerikane në...

Maqedoni e Veriut, qeveria miraton kufizim të ri të lëvizjes gjatë fundjavave

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka vendosur që ndalesa e lëvizjes gjatë fundjavave të fillojë nga ora 16:00 dhe të...

Brazil, numri i vdekjeve nga COVID-19 arrin në 159

Numri i të vdekurve në Brazil nga koronavirusi i ri është rritur nga 23 në 159 persona, bëri të ditur ministri i...

Pamje të tjera dramatike vijnë nga qyteti i Elbasanit. Pas bllokimit të aksit rrugor Elbasan-Librazhd nga rënia e gurëve, tashmë është përroi i Zaranikës ai që po rrezikon përmbytjen e banesave.

Emergjencat Civile në Bashkinë Elbasan bëjnë me dije se po monitorojnë situatën e krijuar, ndërsa tejmbushja e përroit sjell vështirësi. Rrugët janë krejtësisht të përmbytura, siç shihet edhe në video.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Iran, rritet në 2.898 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 141 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në...

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...