Shkarkimet nga vettingu, KLP miraton 35 kandidatë për prokuror

Mos i humb

Shënohet viktima e parë me koronavirus në Itali

Shënohet viktima e parë italiane me koronavirus. Është një nga 16 italianët e prekur nga ky virus i verifikuar...

Haziri kërkon heqjen e taksës: Është në harmoni me kërkesën e Quint-it

Heqja e taksës 100 përqind për produktet e Serbisë, është pjesë e marrëveshjes politike ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Antalya pret 6 milionë turistë nga Rusia dhe 3 milionë nga Gjermania

HATİCE ÖZDEMİR TOSUN Qyteti i Antalyas në Turqi i cili është një nga destinacionet më të rëndësishme të turizmit...

Kryemadhi: Kryeministri na premtoi Konferencë Donatorësh dhe na solli Konferencë Kreditorësh!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka mbajtur një takim me strukturat e partisë në Shkodër. Në fjalën e saj...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë një vendim të paprecedent duke dyfishuar numrin e pranimeve në Shkollën e Magjistraturës me qëllim plotësimin e vendeve të mbetura vakante në prokurori si pasojë e shkarkimeve nga vettingu.

10 anëtarët e KLP kanë miratuar me votim numrin maksimal të kandidatëve për magjistratë në profilin prokuror në Shkollën e Magjistraturës për vitin akademik 2020-2021, duke përcaktuar pranimin e 35 kandidatëve për prokurorë.

Ky vendim vjen në një kohë kur rreth 30 prokurorë janë shkarkuar nga detyra si pasojë e vettingut gjatë dy viteve të fundit, ndërsa vendet e tyre kanë mbetur vakante në Prokurorinë e Përgjithshme, Apelit dhe Prokuroritë e shkallës së parë.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...