Shkarkohen krerët e gjykatave Korçë dhe Berat

Mos i humb

Iran, një 90 vjeçare mposht koronavirusin

Një grua 90-vjeçare në qytetin iranian Kom, epiqendra e koronavirusit në këtë vend, është kuruar nga koronavirusi dhe liruar nga spitali.

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

A është momenti të jehojë politika në këtë formë kur ballafaqohemi me këtë situatë?

Komunikatë për medieLëvizja për Drejtësi -LD 25.03.2020Prishtinë A është momenti të jehojë politika...

Thaçi nuk do të “humbë kohë”, paralajmëron konsultime me liderët e partive politike

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do t’i thërrasë së shpejti për konsultime liderët e të gjitha partive politike. Këtë deklaratë,...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra kreun e Gjykatës së Korçës, Admir Belishta dhe kreun e Gjykatës së Beratit, Agron Valva.

Pas verifikimeve të kryera rezultoi se kishte mospërputhje mes pasurisë dhe se Belishta kishte bërë deklarim të rremë. ILDKPI raportoi tek Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për problemet e gjyqtarit Admir Belishta.

Trupi gjykues i përbërë nga Olsi Komici, Lulzim Hamitaj dhe Genta Tafa vendosi të shkarkonte Belishtën pas problemeve të diktuara në pastërtinë e figurës dhe atë të pasurisë.

Kreu i Gjykatës së Korçës rezultoi se nuk ka deklaruar burimin e ligjshëm për blerjen e mobilimin e një apartamenti 107 metra në Korçë në vitin 2009, vlera e të cilit përllogaritet në 6 milionë lekë.

Ndërsa kryetari i Gjykatës Berat, Agron Valva doli para dy ditësh para Komisionit të Kualifikimit, teksa u theksua se ka kryer fshehje të pasurisë dhe ka bërë deklarim të rremë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ndërrojnë jetë nga Koronavirusi dy persona të tjerë në Shqipëri

Kanë ndërruar jetë edhe dy persona të tjerë për shkak të Koronavirusit në Shqipëri duke e çuar numrin në 15.

Iran, rritet në 2.898 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 141 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në...

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...