Shkarkohet nga drejtimi i grupit parlamentar demokrat Rudina Hajdari, ja kush e zëvendëson

Mos i humb

Vetizolimi 10-ditor: Ata që kthehen nga udhëtimet, mund të mos paguhen

Një avokat i punës është duke paralajmëruar që kushdo që udhëton në njërën prej 28 vendeve në një listë karantine, mund të...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Turqi : Në 24 orët e fundit janë të shëruar mbi 2000 persona nga covid-19

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, ka njoftuar se mbi 2.297 persona janë shëruar nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Turqi...

Shqipëri : Janë regjistruar 2 vdekje dhe 68 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit.

Dy persona të tjerë kanë humbur jetën nga COVID-19. Ndërkohë 68 raste të reja jane regjistruar në 24 orët e fundit.

Rudina Hajdari është larguar nga drejtimi i grupit Parlamentar demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, ndërsa në vend të saj është emëruar Korab Lita.

Lajmin për ndryshimet në grupin parlamentar e ka bërë të ditur deputeti i ardhur nga listat, Korab Lita, i cili e argumenton me motivin se bëhet, për shkak të organizimit të brendshëm.

Reagimi i Korab Litës:

Grupi Parlamentar Demokrat ne mbledhjen e tij te fundit, ne funksion te organizimit te brendshem beri ndryshim ne drejtimin e grupit.

Personalisht, dua t’ju dergoj nje falenderim kolegeve te mi te Grupit Parlamentar per vleresimin dhe besimin qe me dhane per te drejtuar Grupin Parlamentar Demokrat.

Detyra qe me eshte besuar si Kryetar i Grupit Parlamentar Demokrat une e shoh si nje pergjegjesi e aspak privilegj sidomos ne kete situate politike e institucionale ku ndodhet vendi yne.

Nepermjet jush dua te siguroj koleget, dhe te gjithe qytetaret Shqiptare, qe te gjithe bashke do jemi ne lartesine e duhur per te justifikuar besimin e dhene.

Hajdari ishte një nga ligjvënësit që nuk pranuan djegien e mandatit të deputetit kur opozita e bashkuar e mori në grup këtë vendim disa muaj më parë.

Që pas largimit të opozitës, në Parlament u futen deputetë nga listat shumë emërore, të cilë jashtë vullnetit të drejtuesve të tyre politik, pranuan marrjen e mandatit për plotësimin e vendeve vakante, nga ku më pas u krijuan edhe grupet parlamentare.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Xhamitë nuk do të mbyllen, por obligohen disa masa shtesë

Xhamitë nuk do te mbyllen, ky është vendimi i kryesisë se Bashkësisë Islame te Kosovës: 1 Ndalen ligjëratat dhe...

Hoti thotë se Fitër Bajrami e protesta e VV-së rritën numrin e të infektuarve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti rritjen e rasteve me Covid-19 ia ka atribuuar festës së Fitër Bajramit më 24 maj dhe tubimit...

Njihe Zotin

https://youtu.be/NZ-Pe-JIrQw Titulli: Njihe ZotinAutor: Dr. Mustafa MahmudPërkthyes nga gjuha boshnjake: Nexhat IbrahimiRedaktor profesional: Prof. Nuredin AhmetiRedaktor gjuhësor:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga...

Turqia regjistron 1,012 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh

Turqia regjistroi 1,012 raste të reja të koronavirusit dhe 19 vdekje në 24 orët e kaluara, tha Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca.