Shkodër, ushqimet shiten në rrugë. Tregu i ri nuk është ndërtuar ende

Mos i humb

Shefi i FBI-së: Do të punojmë për zbardhjen e fatit të ish-agjentit në Iran

Shefi i Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) Chris Wray, ka thënë se kjo agjenci për zbatim të ligjit nuk do të dorë...

Miratohet kërkesa për ndryshimin e kohës së orës policore, ndalohet qarkullimi nga ora 17:00 deri në 06:00

Në mbledhjen e 7-të korrespoduese, qeveria e Kosovës ka shkarkuar bordin e SHSKUK-së dhe gjithashtu ka ndryshuar vendimin pë kufizimin e lëvizjes...

Mali i Zi shënon viktimën e parë nga koronavirusi

Mali i Zi ka shënuar viktimën e parë nga koronavirusi. Vendi me më pak të prekur në Ballkan sot...

Zyrtari amerikan: Kriza me COVID-19 do të përkeqësohet këtë javë

Kirurgu i Përgjithshëm i SHBA-së, Jerome Adams, ka thënë se ndikimi i koronavirusit në vend do të përkeqësohet në ditët në vijim.

Në tregun e Rusit në Shkodër, tregtarët kanë zënë jo vetëm trotuaret, por kanë zbritur edhe në rrugë.

Higjiena këtu është luks, ndërsa ushqimi i shëndetshëm, ndoshta iluzion. Tregtarët janë të vetëdijshëm për kushtet, por sytë i mbajnë ende nga bashkia për ndërtimin e tregut të premtuar brenda 3 muajsh, afat i cili tashmë është tejkaluar.

“Këtu duhet të qëndronim nga prilli në korrik. Kaloi korriku, po ikën gushti dhe nuk dihet se kur mund të hyjmë në tregun e ri”, thonë tregtarët.

Për blerësit ky treg është sa i favorshëm për çmimet e ulta, aq edhe një sfidë për shkak të mungesës së higjienës.

“Kushtet nuk janë normale, por kjo është Shqipëria”, thonë konsumatorët.

Bashkia kishte deklaruar se qershori do të ishte afati i fundit i përfundimit të punimeve në tregun e ri dhe sot është dita e fundit e gushtit. Është ende vapë dhe ushqimet në Shkodër vazhdojnë të tregtohen jashtë standarteve normale të jetesës./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...

Koronavirusi, Franca dhuron 300 miliardë dollarë për bizneset e mëdha dhe ndërmarrjet e mesme e të vogla

Shtetet europiane janë duke menduar sesi të ndihmojnë bizneset që të mund të rimarrin veten, pas koronavirusit. Franca ka...

Britani, arrin në 1.228 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Britani të Madhe janë shënuar 209 vdekje të reja brenda një dite duke e rritur në 1.228 numrin e të vdekurve në...

Maqedoni e Veriut, rritet në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka njoftuar se Klinikën për sëmundje infektive nga koronavirusi i ri (Covid-19) kanë...

Itali, 756 vdekje brenda 24 orëve nga COVID-19, numri i përgjithshëm arrin në 10.779

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...