Ballina Shqipëria Shkrirja e drejtorive bujqësore, Panariti: Rrënim i garantuar!!

Shkrirja e drejtorive bujqësore, Panariti: Rrënim i garantuar!!

23
0

Qeveria vendosi të shkrijë 13 drejtoritë bujqësore duke kaluar në 4 agjenci rajonale të seksionit bujqësor dhe 4 të veterinarisë e mbrojtjes së bimëve. Por për ish ministrin e Bujqësisë, Edmond Panariti ky është vetëm fillimi i shkallmimit strukturor të saj.

Në një postim në Facebook, ish ministri thotë se me mijëra bujq e blegtorë mbeten të pa mbrojtur nga infeksionet dhe të pambështetur me teknologji dhe këshillim.

“Një rrënim i garantuar dhe një disfatë e sigurt.!! Në vend të strukturave teknike bujqësore të kapilarizuara po na mbijnë Mega – Kioskat e propagandës, dhe po ngrihen rrjetet dhe rrjetat klienteliste të pushtetit… Rezultati.. Eksportet ne pikiatë, importet në rritje, prodhime bujqësore që nuk shiten por flaken, fshatra që braktisen”, shkruan ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here