Shpikja e Gjermanëve për të ruajtur distancën në kafene

Mos i humb

Gjoni: Plan ogurzi për të miratuar një palo draft për reformën zgjedhore

Pas përjashtimit me 10 ditë nga seancat plenare, deputeti i opozitës Ralf Gjoni deklaroi se nuk do...

Këshilli Politik vijon aty ku e la dje, me teknologjinë në zgjedhje, pikë rendi dhe depolitizimi i administratës zgjedhore

Teknologjia në zgjedhje dhe depolitizimi i administratës zgjedhore janë dy pikat e rendit të sotëm në diskutimet e Këshillit Politik për Reformën...

Nënshkruhet kontrata për helikopterët Black Hawk

Në një ceremoni të veçantë, të zhvilluar në bazën ajrore të Farkës, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe ambasadorja e Shteteve të...

Djeg totalisht shtëpinë dhe dhunon psikologjikisht bashkëshorten, e pëson 51-vjeçari në Fier

FIER- Një person është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin shtëpisë dhe ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Një kafe në Gjermani ka detyruar klientët e saj që të vendosin ‘kapele’ për t’u siguruar se ata po respektojnë distancën sociale.

Konsumatorët ulur jashtë Cafe & Konditorei Rothe në Schwerin, Gjermani. Të gjithë duhet të mbanin kapelen nëse dëshironin të pinin kafe.

Fotot e këtij stili unik për distancën janë shpërndarë në mediat sociale, duke marrë reagime të mëdha.

Klientët e kafes duken mjaft të relaksuar, ndërsa komentuesit në media sociale e kanë quajtur shumë të nevojshme edhe shumë të mirë ‘shpikjen’ gjermane.

Kafet dhe restaurantet në Gjermani janë duke u rihapur, pasi vendi ka marrë masa për lehtësimin e izolimit nga pandemia.

Qeveritë lokale kanë ndjekur oraret e tyre për t’i lënë restorantet dhe kafenetë të rihapen që nga 11 maj, si pjesë e lehtësimit të kujdesshëm të kufizimeve.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...