Shqipëria hap kufijtë, punëtorët sezonale fluks drejt Malit të Zi e Greqisë

Mos i humb

Koprani thirrje besimtarëve : Përdorni maskat në xhami .

Kryetari i partisë Lëvizja për drejtësi dega Kodra e Timave Fadil Koprani, i është drejtuar besimtarëve që...

Maqedonia Veriore ka regjistruar 4 të vdekur dhe 123 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore kanë vdekur 4 persona nga Covid-19, ndërsa janë shënuar edhe 120 raste të reja.

Zvicër : Gjobiten për blerje ndërkufitare 2.448 persona

Zvicra mbylli kufijtë e saj për blerësit ndërkufitar më 16 prill, tre javë pasi kufijtë u mbyllën për trafikun turistik.

Në Xhamu dhe Kashmir muslimanëve u ndalohet të mblidhen, hindusëve u lejohet adhurimi

Në deklaratën nga administrata e Xhamu dhe Kashmirit thuhet se janë ndaluar të gjitha mbledhjet dhe aktivitetet sociale dhe fetare për shkak...

Ky 1 qershor shënoi nisjen e hapjes së Shqipërisë me botën pas izolimit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Pikat kufitare tokësore me vendet e rajonit, ngritën traun dhe në ditën e parë u shënua fluks i lartë lëvizjesh.

Për të hyrë në shtetin malazez udhëtareve u kërkohet që të kenë maska dhe doreza, kjo si masë për të parandaluar ndonjë rrezik të mundshëm nga Covid 19.

Por ka të tjerë që kalojnë në këmbë vetëm për një kafe në tokën shqiptare si rasti i këtij të moshuari.

Fluks kishte edhe drejt Kosovës.

Pala shqiptarë aty i ka lehtësuar masat dhe kufizimet. Por pala kosovare vazhdon kontrollet e udhëtarëve për koronavirus sipas udhëzimit të qeverisë.

Ndërsa udhëtarët kishin ankesa për vonesat.

Edhe në pikat kufitare tokësore, fluksi ishte në dalje.

Në Kapshticë ra në sy mungesa e kontrolleve shëndetësore

Drejt Greqisë ndërkohë vijon fluksi i punëtorëve sezonalë.

Por edhe pse mes dy vendeve ka një marrëveshje, kishte prej tyre që hasën pengesa në doganë.

Situata e ngjashme u paraqit edhe në pikën kufitare të Kapshticës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....