Shqipëria nuk gjen qetësi/ Sërish lëkundje tërmeti, ja ku ishte epiqendra

Mos i humb

Gjendet një person i pajetë në plazhin e Durrësit

DURRËS- Një 80-vjeçar është gjetur i vdekur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë viktima është Xh.K banues në Durrës.

OBSH ka edhe një lajm tjetër në lidhje me COVID 19

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus theksoi se COVID-19 vazhdon të shpërndahet në mënyrë të përshpejtuar. Përhapja e pandemisë së koronavirusit...

Disa kantone shkojnë një hap më tej: Nuk lejojnë mbi 100 veta në klube

Kantonet Bazel-Stadt, Basel-Landschaft, Aargau dhe Solothurn kanë forcuar rregullat ndaj virusit korona. “Për të mbajtur nën kontroll përhapjen lokale...

Shkencëtarët britanikë: Këtë dimër, pandemia e Covid mund të krijojë një stuhi perfekte

Këtë dimër, pandemia e koronavirusit mund të krijojë një stuhi perfekte". Kështu kanë deklaruar një grup shkencëtarësh në Mbretërinë...

Shqipëria nuk gjen qetësi nga tërmetet. Rreth orës katër të mëngjesit, lëkundje të tjera janë ndjerë kryesisht në jug të vendit.

Bëhet me dije se tërmeti ka qenë i shkalles 3.2 i shkallës Rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Konispol, por lëkundjet janë ndjerë dhe në Gjirokastër, Përmet.

Nga të dhënat paraprake nuk raportohet për dëme materiale, apo njerëz të lënduar.

Që prej shtatorit vendi ynë ka përjetuar me qindra tërmete, megjithatë veç tërmetit të 21 shtatorit, lëkundjet e tjera kanë qenë të vogla, duke shkaktuar vetëm panik tek njerëzit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në...

Me më shumë se 13 milion të infektuar në të gjithë botën, Amerika po mbyllet përsëri

Numri i rasteve të raportuara të infeksionit me koronavirus në botë tejkaloi 13 milion. Në vetëm pesë ditë, nga 8 korriku deri...

Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri...

Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz. Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe...