Shqiptarët kërkojnë tamponin. Të licencohet edhe privati për të rritur testimet si Kosova

Mos i humb

Hoti flet pas futjes së xhandarmërisë serbe në Karaçevë: Do të veprojmë sipas Kushtetutës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur mbi ngjarjen e djeshme në Karaçevë të Kamenicës, ku xhandarmëri serbe janë parë të hyjnë...

Koronavirusi shkakton 3 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 463 mostra të marra...

Tjetër përplasje me Greqinë në horizont? Turqia dërgon anije eksplorimi në një zonë të debatueshme në Mesdheun Lindor

Turqia dërgoi një anije për të kryer një studim sizmik në një zonë të debatueshme në Mesdheun Lindor, një veprim që Greqia...

Basha : Qeveria vjedh ndihmat, kur të vijmë në pushtet do ndihmojmë cdo shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vizituar banorët në Manëz të Durrësit, të cilët janë prekur nga tërmeti.

Në vendin tonë aktualisht janë 1560 persona aktivë me Covid-19.

Që nga fillimi i epidemisë e deri më tani, Ministria e Shëndetësisë ka kryer 33.750 testime. E ndërsa numri i të prekurve po rritet çdo ditë e më shumë, kërkesa për të bërë tampona është në rritje.

Për momentin në Shqipëri testimet antiCovid bëhen vetëm nga specialistët e ISHP-së, edhe pse shumë klinika private kanë laboratorët e duhur për të bërë tamponin, ata e kanë të ndaluar me ligj t’i vendosin ata në punë.

Po qytetarët çfarë mendojnë, a duhet klinikat privatë të bëjnë tamponin për Covid-19?

“Tamponi duhet të bëhet edhe në privat, kështu puna ecën më shpejt.

Të bëhen në privat, ata që shkojnë jashtë shtetit janë për qejf, të  shkojnë ta paguajnë.

Çfarë ka Kosova më shumë sesa ne, ne duhet të ishim para atyre”, shprehen disa qytetarë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Liderja opozitare në Bjellorusi largohet nga vendi

Liderja e opozitës në Bjellorusi, Svetlana Tikhanouskaya, ka udhëtuar në Lituani dhe është e sigurt, tha ministri i Jashtëm i Lituanisë, Linas...

Kryeparlamentari i Marokut: Liga Arabe ka nevojë për reforma rrënjësore

Kryetari i Parlamentit të Marokut, El-Habib el-Maliki, tha se Liga Arabe ka nevojë për reforma gjithëpërfshirëse. Në një intervistë...

Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Policia...

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...

‘Ka ende shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë, insistoi të hënën se ka ende shpresë për ta mundur pandeminë e koronavirusit, pavarësisht dhimbjes dhe vuajtjeve që...