Shqiptarët nisin pushimet, trafik i rënduar në disa qytete

Mos i humb

Këshilli Politik vijon aty ku e la dje, me teknologjinë në zgjedhje, pikë rendi dhe depolitizimi i administratës zgjedhore

Teknologjia në zgjedhje dhe depolitizimi i administratës zgjedhore janë dy pikat e rendit të sotëm në diskutimet e Këshillit Politik për Reformën...

4 mijë e 29 të vdekur nga Covid-19 në Suedi, 90% e viktimave mbi 70 vjeç

Suedia, e cila ka luftuar me një qasje më të butë ndaj pandemisë sesa vendet e tjera, njoftoi sot se mbi 4.000...

Lulzim Basha mbledh aleatët në selinë e PD, dy ditë para se afati i Reformës Zgjedhore të mbarojë

Kreu i PD, Lulzim Basha mbledh sot në orën 12:30 aleatët e PD për Reformën Zgjedhore e cila tashmë orët po i...

DIALOG ME MIKUN ATEIST

https://youtu.be/uXKkficAp2E Dialogu me mikun ateist nga Mustafa Mahmud, nje libër i cilësisë së lartë dhe shume i...

Radhë të gjata automjetesh ka patur që në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit. Në mesditë radha e automjeteve shkoi deri në 15 km. Shkak janë bërë edhe kontrollet e imtësishme që bën policia mjeteve të transportit në të dyja drejtimet.

Si çdo vit, shumë pushues nga Shqipëria zgjedhin Malin e Zi dhe Kroacinë si destinacion të pushimeve të tyre dhe kjo krijon radhë të gjata në doganë. Por trafik ka edhe në krahun e kundër. Shumë të huaj vijnë në Shqipëri për pushime.

Trafik të rënduar ka patur këtë ditë të parë të muajit gusht edhe në qytetin e Fierit. Si rrugët hyrëse dhe dalëse, edhe në qendër të qytetit ka patur radhë të gjata automjetesh, të cilat kanë sjell paralizuar trafikun ne qytet.

Fillimi i muajit gusht ka bërë që dhe trafiku i automjeteve që hyjnë në qytetin bregdetar të Vlorës të katërfishohet. Të shumtë janë edhe ata që kalojnë dhe tranzit në Vlorë për të shkuar më në jug të vendit. Kjo ka sjellë dhe fluks të shtuar të automjeteve si dhe trafik./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicër: Prej sot lejohen tubimet me deri 30 persona

Në fundjavën e Rrëshajëve, pra, duke filluar nga sot, rregulli që ndalonte grumbullimin e më shumë se 5 personave, do t`i takojë...

Hajdari: Të punojmë pa pushim, të mos e mbyllim mbledhjen derisa të arrihet kompromisi

“Duke qenë se na ndajnë vetëm 24 orë nga mbarimi i afatit që kemi vendosur për të përfunduar reformën zgjedhore dhe ende...

VV nis peticion për zgjedhje të reja, paralajmëron veprime në seancën e votimit të qeverisë

Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media, ku kanë bërë të ditur hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin pas verdiktit...

Vasili: Asnjë lëshim Rilindjes për vjedhjen e zgjedhjeve!

Refuzimi nga Rilindja i propozimit të Opozitës së Bashkuar, i cili garanton votën e lirë, eviton mbushjen e kutive të votimit si...

Maqedoni e Veriut, 5 të vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan pesë raste të vdekjes nga virusi, me çka numri i...