Shtojca më e shijshme në tryezën kreshmore: Sallata e larme me oriz dhe mish toni!

Mos i humb

Erdoğan: Numri i pjesëtarëve të neutralizuar të regjimit është rreth 150

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se sipas të dhënave të fundit, numri i pjesëtarëve të neutralizuar të regjimit është...

Del nga shinat treni me 160 pasagjerë, 2 persona humbin jetën

Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur, pasi treni i linjës Sidney- Melbourne doli nga shinat.

Ministri Konjufca vizitoi Shtutgartin, “kryeqytetin” e diasporës shqiptare

Me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës dhe 10-vjetorin e krijimit të Konsullatës së Republikës së Kosovës në Shtutgart, në manifestimin...

Eksperimenti ka treguar: Veganët janë më të mirë në krevat se “mishngrënësit”?

Urologu amerikan, Aaron Spitz, ka provuar që nëpërmjet eksperimentit me tre sportistë të konstatojë se si ndikon ushqimi në eksitimin seksual të...

Përgatitet shpejt dhe lehtë, është shumë e shijshme – sallatë me shije të mrekullueshme.

Përbërësit:

– 900 g oriz të zier,

– 400 g mish toni,

– 200 g bizele të konservuar apo të zier,

– 2 speca të kuq, të prerë në kube,

– 3 domate, të prera në copa të vogla,

– Një lugë majdanoz të prerë imët,

– Një lugë ullinjsh të grirë imët,

– 4 lugë majonezë,

– Lëng të një limoni,

– 2 lugë vaj ulliri.

Përgatitja:

Në orizin e zier shtoni mish toni, përzieni dhe shtoni bizele, spec, domate, kokrra ulliri dhe majdanoz.

Përzieni edhe majnezën, lëngun e limonit dhe vajin e ullirit dhe qitni në sallatë sipas shijes suaj.

Mbuloni sallatën e mrekullueshme me folie dhe e lini në frigorifer derisa ta servirni.

Ju bëftë mirë!

/Mesazhi

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Koca: Deri më tani në Turqi nuk ka koronavirus

Ministri turk i Shëndetësisë, Koca: Deri më tani në Turqi nuk është shënuar ndonjë rast i koronavirusit. Kjo nuk nënkupton se nuk...

Vrasja në Rrëshen/ Familja Filopati hap dyert e mortit

Familjarët e Vladison Filopati dhe Esmeralda Filopati (33 vjeç), që kanë mbetur të vrarë në derë të shtëpisë së tyre në Kodër...

Conte: S’ka kohë për polemika, të veprojmë së bashku

Italia po kalon orë të vështira nga koronavirusi. Mediat italiane shkruajnë që numri i të infektuarve është rritur duke shkuar në 325,...

Një 45- vjeçari nga Skrapari vdiq dje nga AH1N1

45- vjeçari Vjetor Alushi nga Skrapari i cili u diagnostifikua me gripin AH1N1 dhe vdiq në Sanatorium në Tiranë kishte probleme prej...

Si të përgatisim në shtëpi një dezinfektant duarsh që vret 99% të mikrobeve!!

Si një masë e nevojshme profilaktike për këtë periudhë me prezencë të shtuar të formave virale (ndër to edhe të COVID-19) është...