Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

Mos i humb

LDK-ja bëhet bashkë me PAN-in, pritet ta shkarkojnë Kurtin

Sot do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës për shkarkimin e Qeverisë Kurti. Kuvendi i Kosovës sot mban...

Hapet CoVid-2, spitali “Shefqet Ndroqi” realizon kirurgjinë e parë të një paciente të prekur nga COVID-19

Tiranë- Hapet spitali i dytë COVID. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend. Spitali “Shefqet Ndroqi” ka...

Një ekip mjekësh nga Rusia me 150 persona mbërrijnë sonte në Itali

Kreu i qeverisjes rajonale të Lombardisë në Itali, Attilio Fontana, ka bërë të ditur se mbrëmjen e së mërkurës në Bergamo do...

Afganistan, 10 mijë të burgosur lirohen nga burgu për shkak të COVID-19

Presidenti i Afganistanit me dekret ka liruar 10.000 të burgosur në këtë vend, ndërsa këtë e bëri në kuadër të luftës kundër...

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë.

Nëse nuk dëshironi që Alexa të regjistrojë bisedat tuaja private në shtëpi, ju nuk duhet ta keni një. Altoparlantët Amazon Echo janë një vegël e mahnitshme që mund ta bëjë jetën tuaj më të lehtë dhe më interesante, raporton “The Sun”, transmeton lajmi.net.

Amazona regjistrimet e marra nga Alexa, u dërgon njerëzve bisedat e ndryshme, kjo krijon ankth në privatësinë tuaj sepse këto biseda duhet të jenë private por janë të marra nga Alexa gabimisht.

Nëse nuk dëshironi që bisedat tuaja të regjistrohen, mos e blini një të tillë, është shumë e thjeshtë, tha eksperti Keith Geragthy

Herët këtë javë, një ish punëtorë i Amazonës ka treguar që Alexa regjistron bisedat e atyre që kanë një altroparlantë të tillë në shtëpi. Ai tha që në momentin që kishte ndonjë bisedë private në shtëpi, e ndalte Alexan dhe më pas vazhdonte bisedën. 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Pendarovski: Shpresoj të gjejmë zgjidhje me Turqinë për respiratorët

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurise së Maqedonisë së Veriut, presidenti Stevo Pendarovski është shprehur se beson që vendi i tij do...

Para mesnatës hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind...

Njoftim i rëndësishëm për “Leje Daljet”, Rama i “prerë”: Nga nesër…

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

E konfirmuar: Shërohen 4 pacientë me koronavirus në Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë shëruar në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar minoatri i Shëndetësisë Arben Vitia. Katër pacientë...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para...