Siri, disa civilë të vrarë dhe të plagosur në sulmet ajrore ruse

Mos i humb

Ministri turk i Shëndetësisë: Do të fillojmë prodhimin e respiratorëve vendas

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka deklaruar se vendi i tij do të fillojë me prodhimin e respiratorëve vendas për të...

Izrael, numri i rasteve me koronavirus rritet në 1.656

Numri i të infeksioneve nga koronavirusi në Izrael sot është rritur në 1.656, pasi u zbuluan 214 raste të reja, bëri të...

Apeli i IKSHP-së: Shikoni çka po ndodhë në Evropë, ju lutemi qëndroni në shtëpi

IKSHP me anë të një komunikate për media kanë thënë se në Prishtinë po vërehen dalje masive në orët e lira të...

Zyrtari amerikan: Kriza me COVID-19 do të përkeqësohet këtë javë

Kirurgu i Përgjithshëm i SHBA-së, Jerome Adams, ka thënë se ndikimi i koronavirusit në vend do të përkeqësohet në ditët në vijim.

Të paktën 3 presona u vranë dhe 9 u plagosën në një sulm ajror në perëndim të qytetit sirian, Halep.

Sulmi është kryer nga avionët luftarakë rusë. Burimet lokale thonë se të paktën dhjetë sulme ajrore u kryen në vendbanimet dhe pozicionet e opozitës gjatë natës.

“Sulmi është kryer nga avionët rusë që u ngritën nga baza Himeymim”, konfirmoi Observatori Ajror, i cili i përket opozitës siriane.

Drejtori i Mbrojtjes Civile të Halepit (Beretat e Bardha), Omer Hajj Abu Ubeyde konfirmoi se 3 civilë u vranë dhe 9 të tjerë u plagosën.

Në sulmet e forcave të regjimit që nga 17 shtatori, ditën kur u nënshkrua marrëveshja në Soçi, janë vrarë të paktën 45 civilë dhe një numër i madh i tyre janë plagosur.

Edhe pse opozita në përputhje me marrëveshjen e 10 tetorit, tërhoqi armët e rënda nga zona të caktuara, forcat e regjimit vazhdojnë të kryejnë sulme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...