Siri, konfiskohen municionet e armëve të rënda të terroristëve

Mos i humb

Vdekshmëria nga COVID, më e ulëta nga 4 pandemitë më të mëdha të shekullit

Pandemia Covid-19 e ka ndikuar negativisht ekonominë globale më shumë se çdo njëra nga pandemitë e 100 viteve të fundit edhe pse...

Nga sot Vetëvendosja kërkon zgjedhje edhe në sheshe

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin për zgjedhje të reja. Në sheshin “Nënë Tereza” Lëvizja Vetëvendosje...

Shkodër : Gjenden granata e plumba disavjeçarë

Disa municione, granata dhe plumba janë gjetur në njësinë administrative Gur i Zi në Shkodër. Municionet ishin prej vitesh...

Protestë para Kuvendit, pak minuta para fillimit të seancës për votimin e Qeverisë Hoti

Një grup qytetarësh janë mbledhur para Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa kanë deklaruar se kanë dalë të protestojnë pasi sipas tyre...

Në Tel Abyad të Sirisë i cili ndodhet brenda zonës së operacionit “Burimi i Paqes” janë konfiskuar gjithsej 285 copë municione të armëve të rënda, kryesisht predha të mortajave që i përkisinin organizatës terroriste PKK/YPG.

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se Frocat e Armatosura të Turqisë (TSK) vazhdojnë punimet për skanim-pastrimin e zonës në Tel Abyad.

Në kuadër të punimeve eliminohen minat dhe shpërthyesit me të cilët organizata terroriste PKK/YPG ka ngritur kurthe.

Si rezultat i punimeve për skanim-pastrimin e zonës, në Tel Abyad janë zbuluar gjithsej 285 lloje municionesh që përbëhen nga 32 predha mortaja Katjushka, 18 predha 82 mm, 221 predha 106 mm dhe 14 predha 120 mm.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Lista me ushqimet e përditshme që treten shpejt dhe mbajnë trupin në formë

Humbja e peshës së tepërt mund të kthehet në një sfidë të vërtetë nëse nuk kujdeseni rreptësisht për ushqimet tuaja. Në shumë...

Nuk ka asnjë sekondë për humbje: Duhet menjëherë të veproni kështu nëse fëmija fillon të ngufatet!

Lodrat e imëta apo objektet të cilat vogëlushët i fusin në gojë janë shkaktare madje për vdekjen e një të tretës së...

Xiaomi Mi CC 10 vjen me një zmadhim optik 12x

Sipas informatave të reja, telefoni i mençur i radhës nga Xiaomi do të bëjë përshtypje me kamerën e tij.

Gjuha shqipe, një ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të huajt

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është...

ISLAMI DHE MBROJTJA NGA SËMUNDJET

Dr. Amel Kurtishi Islami është një fe që e konsideron dhe e vlerëson shëndetin...