Siri, një fëmijë i vdekur si pasojë e shpërthimit të minës së vendosur nga YPG/PKK

Mos i humb

Në QKUK dhe spitalet tjera po trajtohen 270 pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se bazuar në raporte t24 orëshe nga klinikat e QKUK-së, por edhe 7...

SHBA nis formalisht largimin nga Organizata Botërore e Shëndetit

Administrata e presidentit Trump i ka dërguar një letër Kongresit dhe Kombeve të Bashkuara ku i njofton për tërheqjen e Shteteve të...

Masa kundër terrorit në internet, policitë e 13 shteteve masa kundër shpërndarjes së përmbajtjeve terroriste në internet

Në një aksion të bashkërenduar autoritetet e policisë të 13 shteteve anëtare të BE-së si dhe të pesë shteteve të tjera morën...

Sekuestrohen mbi 77 mijë franga zviceriane në Morinë, pranga 2 poseduesve

Strukturat e policisë së Kukësit, në bashkëpunim dhe koordinim me Policinë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për...

Në rajonin Mare në veri të Sirisë, humb jetën një fëmijë si pasojë e shpërthimit të një mine të vendosur nga organizata terroriste YPG/PKK.

Njoftohet se një nga fëmijët të cilët kishin dalë për të kullotur bagëtitë e tyre në rajonin Mare në veri të vendit humbi jetën pasi shkeli mbi minë.

Fëmija në fjalë humbi jetën si pasojë e shpërthimit në fshatin Sunbul që ndodhet në vijën e frontit të organizatës terroriste YPG/PKK me Ushtrinë Kombëtare Siriane (SNA).

Pavarësisht se në zonat nën kontrollin e SNA kryhen kërkime, minat e vendosura shkaktojnë dëmtimin e shumë civilëve. Edhe në rajonin Bab dje humbën jetën dy fëmijë si pasojë e shpërthimit të një mine të vjetër të vendosur nga organizata terroriste DEASH.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicër : Janë regjistruar 129 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit .

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, brenda ditës së fundit janë raportuar 129 infeksione të reja me koronavirus. Kjo do të thotë që numri...

Procedohen penalisht 4 persona në Durrës shisnin telefona pa lincensa.

Katër tregtarë në Durrës janë proceduar penalisht pasi shisnin telefona e aksesorë të tjerë pa licencë dhe dokumentacion përkatës.

Serbi : Vuçiç tërhiqet nga planin për vendosjen e orës policore në vend

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u tërhoq nga plani për të zbatuar një bllokim të dytë mes rritjes së rasteve të koronavirusit, pasi...

Yuri Kim: U shpëtuan qindra hebrenj nga vdekja e sigurt, histori frymëzuese e besës shqiptare

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka marrë pjesë në përurimin e memorialit të parë për holokaustin në Tiranë. Kim thotë...

Kosovë : Qeveria e konsideron të panevojshëm Projektligjin për Pandeminë, të iniciuar nga Vjosa Osmani

Kabineti Qeveritar e ka e ka cilësuar si të panevojshëm hartimin e ligjit për menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë, inicimin e së...