Sony Xperia 1 Mk II tani është në dispozicion për para-porosi

Mos i humb

I pastër në të trija shtyllat e Vettingut, konfirmohet në detyrë komandanti i Gardës

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë komandantin e Gardës së Republikës, Gramoz Sako. Sako iu nënshtrua...

Basha takim me përfaqësuesit e Dhomës së Tregtisë: Menaxhimi i krizës, dështimi më i madh i Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit më të lartë të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në...

Rama në Lushnjë: Kemi rilindur bujqësinë, janë ngritur ferma moderne që gjenerojnë punësim

Kryeministri Edi Rama, së bashku me ambasadorin e BE Luigi Soreca kanë zhvilluar vizitë në Lushnjë, ku panë nga afër punën nëpër...

Lëngu i bamjes kundër diabetit, kolesterolit dhe sëmundjeve të veshkave

Në mjekësinë popullore, lëngu i bamjes dhe vetë kjo perime konsiderohet jetësore kundër një sërë sëmundjesh. Ky lëng është veçanërisht efikas në...

Sony Xperia 1 Mk II tani është në dispozicion për para-porosi në SH.B.A., telefoni është vënë në dispozicion nga B&H Photo, megjithëse ende nuk ka detaje mbi një datë të saktë lansimi.

Xperia 1 Mk II do të zbarkojë në Japoni këtë javë në 22 maj dhe pajisja vjen me një procesor nga Qualcomm, Snapdragon 865 dhe 8 GB RAM, ka edhe 256 GB të ndërtuar për memorie të brendshme.

Ekziston edhe një port për kartelën microSD ose hapësirë shtesë dhe vjen me një ekran OLED 6.5 inç me rezolucion 4K prej 3840 x 1644 pikselëve.

Pajisja ka një gamë me kamera premium, duke përfshirë kamerën 8MP në pjesën e përparme për Selfie.

Në pjesën e pasme të pajisjes ka tre kamera me nga 12MP, një tjetër standarde, një për telofoto dhe një me kënd ultra të gjerë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Qeveria shfuqizon vendimet e mëparshme: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës, ku ndërmorën vendimin që t’i shfuqizojnë disa nga vendimet që kishin ndërmarrë në...

Rusia regjistroi një rritje të re të rasteve me koronavirus

Për herë të parë që nga 23 maji, rastet e reja shkuan në mbi 9 mijë, pasi 9.268 person rezultuan pozitivë me...

Koronavirusi, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, shpalli gjendje të re të jashtëzakonshme për 14 ditë për shkak të krizës së krijuar...

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Prishja e ndërtesës së vjetër dhe të shkatërruar të Teatrit Kombëtar, në zemër të Tiranës, për t’u zëvendësuar nga një ndërtesë e...