Soreca: E rëndësishme që ka përparim, ftojmë palët të vijojnë punën deri në marrëveshje

Mos i humb

Rritja e temperaturave nuk do të frenojë COVID-19

Temperaturat e larta nuk do të ndihmojnë në ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit të ri (COVID-19), sipas një eksperti.

Vuçiç: Prishtina na vendosi ultimatume, gati të diskutojmë çdo hap që përmirëson marrëdhëniet

Presidenti Aleksandar Vuçiç ka zbuluar detaje nga takimi virutar me Avdullah Hotin pas takimit virtual nën praninë e Merkel dhe Macron.

OFL iu kërkon burimet e pasurisë 3 trafikantëve të drogës nga Lushnja e Kavaja

Operacioni Forca e Ligjit iu kërkon burimet e pasurisë 3 trafikantëve të dënuar për trafikim narkotikësh në Lushnje e Kavajë.

Shqipëri : 22-vjeçarja me covid procedohet nga policia, theu karantinën dhe shkoi të vizitonte prindërit

Policia e Lushnjës procedoi penalisht një shtetase, pasi theu karantinën duke dalë nga shtëpia. Strukturat e Drejtorisë Vendore të...

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar në lidhje me reformën zgjedhore.

Përmes një reagimi në Twitter Soreca pohoi se me rëndësi është që të bëhet progres në reformën zgjedhore, ndërsa theksoi se mirëpret qëndrimin konstruktiv nga palët.

“E rëndësishme është që ka përparim në Reformën Elektorale në Këshillin Politik. Ne mirëpresim qëndrimin konstruktiv të ndërmarrë nga të gjitha palët dhe i ftojmë ata të vazhdojnë të punojnë me qëllim të arritjes së një marrëveshje të përgjithshme deri më 31.5.2020. Ne duam që Shqipëria të ecë përpara drejt integrimit në Bashkimin Europian”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusia raporton mbi 6 mijë raste ditore me COVID-19 për tre javë radhazi

Rastet ditore të infeksioneve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi vazhdojnë të tejkalojnë shifrën 6 mijë për tre javë radhazi.

Afrikë, numri i rasteve me COVID-19 arrin në afro 600 mijë

Në kontinentin e Afrikës është rritur në 598.236 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19). Sipas faqes së...

Mjekuan autorin e vrasjes së dyfishtë në Laç, lirohen nga qelia dy mjekët

Gjykata e Apelit Tiranë, ka liruar nga qelia dy mjekët Viktor Marku dhe Besim Lama. Trupa gjykuese e Apelit...

Kina njofton sanksione hakmarrëse për zyrtarët amerikanë mbi të drejtat e ujgurëve

Në një veprim hakmarrës, Kina njoftoi sanksione ndaj ligjvënësve amerikanë dhe një të dërguari për çështjen e të drejtave të ujgurëve në...

Greqia rrit masat e kontrolleve shëndetësore në pikat kufitare, kryhen 1011 teste për Covid-19 në Kakavijë

Greqia ka nisur marrjen e masave të reja për të shmangur përhapjen e Covid-19. Duke parë rritjen e rasteve...