Spageti me fruta deti

Mos i humb

Rama: Nga Stambolli ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës së pacientëve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se nga Turqia janë duke u përgatitur mjetet të cilat do t'i vihen...

Turqi, rritet në 59 numri i të vdekurve nga COVID-19

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, konfirmoi 15 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm...

Turqi, presidenti Erdoğan fillon Fushatën Kombëtare të Solidaritetit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka filluar Fushatën Kombëtare të Solidaritetit për të ndihmuar luftën kundër koronavirusit të ri (COVID-19), duke...

“26 për qind e fracezëve mendojnë se Covid-19 është prodhuar në laborator”

Një anketë e zhvilluar në Francë tregon se një pjesë e qytetarëve ndajnë mendimin se koronavirusi i ri (Covid-19) është prodhuar në...

1 pako makarona spageti
1 kg fruta deti
2-3 kokrra domate
2-3 thelpinj hudhër
Vaj ulliri
Kripë, piper
Majdanoz për servirje

Fillimisht vendosim makaronat të ziejnë në ujë të bollshëm me kripë. Në një tigan të thellë hedhim vajin e ullirit dhe hudhrat e grira hollë. Pasi vaji të ngrohet dhe të aromatizohet shtojmë fruta e detit. I trazojmë 2-3 herë derisa të zbuten pak dhe më pas shtojmë domatet të prera në kubikë të vegjël. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e lemë salcën të marrë marrë valë.

Më pas e shuajmë me pak verë të bardhë dhe pas 2-3 minutash shtojmë makaronat të ziera aldente. I lemë makaronat me fruta deti për 1-2 minuta në zjarr, shtojmë majdanozin e freskët dhe i servirim menjëherë të ngrohta.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Njoftim i rëndësishëm për “Leje Daljet”, Rama i “prerë”: Nga nesër…

Nga dita e hënë ka hyrë në fuqi rregulli i ri në kuadër të masave për frenimin e përhapjes së CoVid-19.

E konfirmuar: Shërohen 4 pacientë me koronavirus në Kosovë

Katër pacientë me koronavirus janë shëruar në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar minoatri i Shëndetësisë Arben Vitia. Katër pacientë...

SHBA/ Ja kur testohet vaksina për koronavirusin në njerëz, kompania: Prodhojmë mbi 1 miliard doza

Gjiganti farmaceutik amerikan Johnson & Johnson thotë se testimi tek njerëzit i vaksinës së tij eksperimentale për koronavirusin do të fillojë para...

Tjetër ditë e zezë në Itali/ Rritet sërish numri i vdekjeve

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në...

Luftojnë çdo ditë vdekjen tek Infektivi, mjeku i njohur zbulon dhuratën që i la gojëhapur

TIRANE -Mjeku i njohur Tritan Kalo me anë të një postimi në rrjetet sociale ka zbuluar një dhuratë shumë të bukur që...