Spanjë: Policia mbyll disa plazhe

Mos i humb

Humb jetën nga koronavirusi, përgjegjësi i qarkullimit rrugor në Shkodër

Humb jetën nga Covid-19 një efektiv i policisë. Sipas burimeve Safet Morina, me detyrë përgjegjës i qarkullimit rrugor në Policinë e Shkodrës...

Bosnja, si mësim për Kosovën

Franjo Tuxhman në vitin 1993 çoi emisarë te Ibrahim Rugova me qëllim që ta nxiste atë për të filluar rezistencën e armatosur...

Shqipëria humb 1.8 miliardë euro/ Tërmeti dhe pandemia gjunjëzoi ekonominë shqiptare

Pandemia e koronavirusit ka hapur një gropë të madhe në ekonominë shqiptare ku për vitin 2020 rrezikohet që humbja të shkojë në...

Si do të ndryshojnë aeroportet deri në vitin 2030-të

CNN Travel mblodhi mendimet e ekspertëve të industrisë së aviacionit për të kuptuar se si aeroportet do të ndryshojnë gjatë dekadës së...

Të dielën në Spanjë turma të mëdha njerëzish i ishin drejtuar bregdetit. Kjo ka detyruar policinë spanjolle të kthejë mbrapsht një numër të madh turistësh që kërkonin të bënin plazh në Costa del Sol, madje janë mbyllur disa resorte në Benalmadena, bën me dije El Pais, përcjell albinfo.ch.

Plazhet në Malaga gjithashtu janë detyruar të reduktojnë numrin e turistëve për të mbajtur distancë sociale.

Pak ditë më parë u raportua se disa zona të Galisias dhe Katalonjës rikthyen në izolim total mijëra njerëz pas shtimit të vrullshëm të rasteve me Covid-19.

Malaga ishte qyteti më i afektuar, i ndjekur nga Cadiz dhe Huelva.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicër : Janë regjistruar 274 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn janë raportuar 274 infeksione të reja që janë konfirmuar me virusin korona, raporton të mërkuren Zyra Federale e...

Humb jetën në Durrës një 10-vjeçar nga Kosova

Një i mitur ka humbur jetën në Durrës. Mësohet se sot, rreth orës 12:40, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës,...

Agron Shehaj dhuron respiratorë dhe pajisje jetike për spitalin COVID 2, shefja e reanimacionit: Po shpëtojnë jetë

Politikani dhe sipërmarrësi Agron Shehaj i ka dhuruar dy pajisje respiratore dhe një aparat dializë Spitalit Shefqet Ndroqi—spitali COVID 2 në Shqipëri-...

Belshi i bukur turistik, Rama: Thesari i fshehur, zhvillimi në agroturizëm dhe bujtina për pushuesit

Nga një ferr braktisjeje, në Belsh ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm. Kryeministri Edi Rama tha sot se “Belshi...

Bie zjarr në një pyll pranë Liqenit të Sharrës në Tiranë, po iu afrohet banesave

Një zjarr i përmasave të konsiderueshme ka rënë në një pyll pranë Liqenit të Sharrës në Tiranë. Sipas raportimeve,...