Specialja vazhdon punën, ja kush është i ftuari i radhës

Mos i humb

Limaj: Zgjedhjet duhet të shmangen, Nisma mund të jetë pjesë e qeverisë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur pas takimit që ka pasur me presidentin Thaçi, për t’u konsultuar me të për...

COVID-19, nën mbikëqyrje 2.351 kontakte të rasteve në Kosovë

Kosova deri mëngjesin e së mërkurës numëron 112 persona të prekur me koronavirus, ndërsa pas përsëritjes së dytë të testimit, lajmi i...

Zëri i Amerikës: Covid-19/ Mesatarja e vdekjeve në Shqipëri, mbi mesataren botërore!

Në Shqipëri autoritetet thanë se janë në rrugë të mbarë në përpjekjet e tyre për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ndërsa nuk...

BE-ja dhe Britania zhvillojnë bisedime për marrëdhëniet pas Brexit-it

Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe janë duke zhvilluar bisedime për Brexit-in, pavarësisht pandemisë globale COVID-19 që në masë të konsiderueshme ka...

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Bahri Gashi është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Ai ka bërë me dije në “Facebook” se do të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit.

“Familjarë dhe miq të nderuar, ju njoftoj se dje me datën 16.01.2020 kam marrë ftesë të paraqiten në Prokurori Speciale në Hagë, në cilësi e të dyshuarit”, ka shkruar ai.

Gjykata Speciale e Kosovës ka thirrur deri tani afër 200 persona. Disa prej tyre janë ftuar si dëshmitarë dhe disa si të dyshuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).