Stafi i Spitalit të Traumës dhuron gjak për pacientët që kanë nevojë

Mos i humb

78 vjet nga Konferenca e Pezës/ Meta jep mesazhin e fortë: Të bashkohemi kundër pushtimit nga një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar homazhe në Pezë, me rastin e 78 vjetorit të Konferencës së Pezës.

Konflikti në Mesdheun Lindor, Erdogan i “shtrin dorën” Mitsotakis por paralajmëron presidenten greke

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, në një dalje publike ditën e sotme pas faljes të së premtes, është shprehur se Ankaraja është...

Jep dorëheqjen nga detyra zv.drejtori i Policisë së Tiranës

Jep dorëheqjen nga detyra zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Arsen Sinomati. Mësohet se zv.drejtori për Hetimin e Krimit në Drejtorinë Vendore...

Dialogu Kosovë – Serbi/ Gjermania: Të ketë ujdi gjithëpërfshirëse

Gjermania pret që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të prodhojë një marrëveshje gjithëpërfshirëse, e cila të rregullojë të gjitha çështjet mes dy...

Stafi i Spitalit Universitar të Traumës, në këtë kohë të vështirë për vendin, shkaktuar nga pandemia Covid-19, është bërë pjesë e nje iniciative humanitare, “Nga Unë te Ti, një dhuratë për jetën”.

Nisma konsiston në dhurimin e gjakut me formë vullnetare duke kontribuar kështu në zgjidhjen e problemeve shëndetësore që hasin paciente të ndryshëm, jeta e të cilëve, varet nga gjaku i dhuruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Maskat transparente dhe ato me valvule, të rrezikshme për përhapjen e coronavirusit

Njerëzit që mbajnë maska plastike në fytyrë, ose edhe ato që janë të pajisura edhe me një valvul, mund të shpërndajnë spërkla...

Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin! Rekord infeksionesh në Holandë

Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa...

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga COVID-19 në Indi, Brazil dhe Meksikë

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Indi janë shënuar 1.247 vdekje, në Brazil 858, ndërsa...

Kryevirologu amerikan gati të vërë bast: Vaksina e sigurt në nëntor, por nuk përjashtohet edhe në tetor

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci është gati të vërë bast për një vaksinë efektive që do të jetë gati në nëntor ose dhjetor...

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...