Stuhia me rrufe godet Poloninë, 4 të vdekur, 100 të plagosur

Mos i humb

Shkup, lutje për ushtarët turq të martirizuar në Idlib

Besimtarët muslimanë në Shkup gjatë namazit të xhumasë lexuan pjesë nga Kur'ani si dhe u lutën për ushtarët turq që mbrëmë u...

Gjobë deri në 5 vite burg/ Dënimi që rrezikon vajza e mesazhit zanor në whatsapp

Pas përhapjes ditën e djeshme të një mesazhi zonor ku një vajzë dëgjohej të thoshte se në vendin tonë ka persona të...

Delegacioni rus do të vizitojë Turqinë për bisedime rreth Idlibit

Një delegacion rus do të vizitojë Turqinë të mërkurën për të diskutuar mbi situatën e fundit në Idlib, në veriperëndim të Sirisë,...

Siri, në sulmet e regjimit të Asadit humbën jetën 4 civilë

Të paktën 4 civilë nga të cilët 3 fëmijë e kanë humbur jetën në sulmet artilerike në qendrën e qytetit Idlib të...

4 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 100 të tjerë u plagosën nga stuhia me rrufe e cila ndodhi në Poloni.

Një person i pestë u vra në Sllovakinë fqinje. Të paktën një nga viktimat raportohet se ishte fëmijë. Sipas raportime stuhia filloi papritur pas një mëngjesi më kohë të mirë dhe diell. Rrufeja më e keqe ra në një grup alpinistësh në majën e Gieëont në Tatra në jug të vendit.

“Askush nuk e priste që të shpërthejë një stuhi e tillë kaq e papritur dhe nga këndvështrimi ynë njerëzor ishte diçka e pamundur të parashikohej,” tha z. Moraëiecki tha një takim urgjent në rajon.

Kishte apele për të aksidentuar në pjesë të ndryshme të vargmalit. Të paktën katër helikopterë shpëtimi u dërguan në zonë.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja e trupit.

Fërgesë e Ngrohtë me Gjizë e Hudhra

Fërgesa është padyshim një nga traditat më të hershme të kuzhinës shqiptare. E gatuar në mënyra të ndryshme në...

Omëletë e bardhë e shpejtë me dy lloje djathërash: Kafjall i përsosur i cili ju shkrihet në gojë!

Fjala është për omëletën e shpejtë nga të bardhët e vezëve, përgatitja e së cilës zgjat afro dhjetë minuta

Huawei ka prezantuar P40 Lite në heshtje dhe fshehtësi

Huawei do të prezantojë serinë e saj të re P40 në Paris më 26 mars. Sidoqoftë, Huawei po sjell tashmë P40 Lite...

“Përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por bashkësisë ndërkombëtare”

Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë porositi se përgjegjësia humanitare në Idlib nuk i takon vetëm Turqisë, por tërë bashkësisë ndërkombëtare...