Sulmi ndaj KZAZ 3 në Shkodër,lihen të lirë 5 të akuzuarit (Emrat)

44
0

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën se sigurisë për të arrestuarit, të cilët mrën pjesë në incidentet e KZAZ numër 3 të qytetit verior.

Gazetari Senaq Nikshiqi raporton për “Balkanweb” se Apeli ka lënë në “detyrim paraqitjeje” të gjithë të arrestuarit. Kështu, “detyrim paraqitjeje” është dhënë për Adi Garucin, Orlando Thepin, Gentian Bytyçin dhe Alfred Nikollin.

Ndërkaq, Cesk Toma është lënë pa masë sigurie dhe ndalimi është konsideruar i paligjshëm.

Të gjithë personat e lartpërmendur dyshohet se kanë marrë pjesë në djegien e kutive në KZAZ numër 3 në Shkodër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here