Supa që rekomandohet nga mjekët për të humbur 4 kg në javë

Mos i humb

Turqi, mbi 125 mijë të shëruar nga COVID-19

Turqia konfirmoi 1.141 raste dhe 28 viktima të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 162.120 numrin e përgjithshëm...

Kryeministri i Federatës së Bosnjë e Hercegovinës mbahet në SIPA

Përveç Novaliç, mbrëmë u morën në pyetje dhe u shkarkua Drejtori i Drejtorisë Federale të Mbrojtjes Civile, Fahrudin Solak, si dhe drejtori...

Basha: Kushdo që minon garancitë për standartet zgjedhore nuk do zgjedhje demokratike

Kreu i PD në një status në twitter thekson se “PD dhe Opozita e Bashkuar janë të vendosur për kontributin tonë për...

Turqia do të vazhdojë të mbrojë të drejtën e saj në Mesdheun Lindor

Në një deklaratë, Aksoy tha se kërkesa e fundit e korporatës turke Petroleum për një leje për aktivitete shtesë të kërkimit dhe...

Sa më shumë supë të konsumoni aq më shumë peshë do të humbisni. Kjo dietë është një dietë e cila nuk duhet të zgjasë më shumë se 7 ditë.

Dieta është hartuar nga Sacred Heart Hospital, dhe sipas mjekëve hartues ky regjim ushqyerje është mënyra më e mirë për të humbur peshë.

Receta:

1 kokë lakër e madhe

1 kuti me kërpudha

2 tasa me domate të grirë

3 karota

2 speca jeshilë

2 qepë të mëdha

1 tufë selino

1 kubë koncetrat perimesh

8 filxhanë çaji ujë

Përgatitja:

Fillimisht ju duhet të prisni në kubikë të gjithë përbërësit. Më pas në një tigan shtoni qepët e grira dhe lërini të skuqen.

Me ngadalë shtoni ngadalë të gjithë përbërësit. Mbulojeni me ujë tenxheren dhe shtoni koncetratin e perimeve.

Vendoseni tenxheren të ziejë në nxehtësi të ulët, lëreni për 1 orë derisa përbërësit të jenë lidhur.

Mund të shtoni kripë, piper, erëza dhe salcë të nxehtë domatesh. Ju duhet të konsumoni nga një tas në vaktet tuaja.

Mund ta shoqëroni me disa ushqime me kalori të dobëta. Pini vetëm ujë, çaj pa sheqer dhe konsumoni sa më shumë fruta./tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Turqia neutralizoi 78 terroristë në maj

Zëvendësministri i Brendshëm, Ismail Catakli gjatë konferencës mujore për media tha se terroristët e neutralizuar përfshijnë 4 terroristë nga lista e të...

Maqedonia e Veriut regjistron 2 viktima dhe 120 të infektuar nga Covid-19

Maqedonia e Veriut ka regjistruar shifra rekorde të personave të infektuar me koronavirus, që nga fillimi i pandemisë. Ditën e enjte janë...

Italia pret reciprocitet nga BE në rihapjen e kufijve

Duke folur në një konferencë të përbashkët shtypi me homologun e tij francez, Jean-Yves Le Drian, Di Maio tha se bashkëpunimi midis...

Bill Gates: Vaksina kundër Covid të shpërndahet në bazë globale

Miliarderi amerikan, Bill Gates ka bërë bërë thirrje që secila vaksinë e zbuluar në të ardhmen kundër koronavirusit, të shpërndahet “në bazë...

Erdoğan takohet me kryeministrin e Libisë, Sarraj

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan takoi kryeministrin e Libisë, Fayez al-Sarraj. Takimi që...