Supë viçi me tortelini

Mos i humb

Ushtria e Libisë dhe milicët e Haftarit konfliktohen përreth aeroportit të Tripolit

Në pamje vërehet shkatërrimi i madh i zonës me vendbanime civile që ndodhet përreth aeroportit nën pushtimin e milicëve të Haftarit.

Kosovë : Janë rregjistruar 13 raste të reja me COVID-19

TREMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR! Sot më 31 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Greqia hap kufijtë turistikë për 29 vende, mes tyre dhe Shqipëria.

Greqia merr vendimin për të hapur kufijtë turistikë për 29 vende të botës nga 15 qershori. Bëhet fjalë për fluturime nga Athina...

Durrës: Sekuestrohen 700 mijë lekë mallra ushqimore të padeklaruara

Një sasi e konsiderueshme mallrash ushqimore të padeklaruara u sekuestruan këtë të hënë në degën doganore të Durrësit. Mallrat...

Supë viçi me tortelini!

Nevojiten:

* 200 gr tortelini me djathë
* 2 kube supë e gatshme viçi
* 1 lugë kafeje borzilok
* 30gr gjalpë
* majdanoz
* 1l ujë
* kripë dhe piper i zi

Gatimi:

Në tenxheren me ujë në zjarr i vëmë dy kubet e supës së viçit për zierje.

Në ujin e valuar në tenxhere tjetër i vëmë tortelinat për zierje. Tenxheren e mbulojmë me kapak dhe ziejmë 15 minuta.

Tortelinat e ziera i derdhim në kullojës. Tortelinat e kulluara i shtojmë në tenxheren me supë. Pastaj, në tenxhere e shtojmë gjalpin, majdanozin e grirë dhe borzilokun dhe i përziejmë.

Tenxheren e mbulojmë me kapak dhe ziejmë për një kohë të shkurtër.

Me garuzhdë marrim nga supa dhe vëmë në pjatë të thellë. Mbi supë hedhim parmëzën dhe majdanoz të grirë. /Telegrafi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm...

Tërshëre me çokollatë dhe banane

Po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për një kafjall pak më ndryshe, i cili njëherësh do t’ju ëmbëlsojë Përbërësit:

Hormoni i stresit bllokon të mbajturit mend

Hormoni, të cilin e prodhon organizmi i njeriut kur është nën ndikimin e stresit, ndikon në humbjen e të mbajturit mend, kanë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na magjepsin

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur?...

Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të...