Tani mund të fshini postimet e vjetra në Facebook pa fshirë llogarinë tuaj!

Mos i humb

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 rritet në 132.610

SHBA mbetet në krye të listës së vendeve më të goditura nga koronavirusi dhe është epiqendër e pandemisë. Sipas...

Covid, në Pekin dita e parë pa raste të reja pas gati një muaji

Pothuajse një muaj pas alarmit të shkaktuar nga shpërthimi i ri i koronavirusit në Pekin, në 24 orët e fundit kryeqyteti nuk...

Rama: Për pak javë nis ndërtimi i shtëpive të para individuale

Sot u bë prezantimi i Planit për Rindërtimin e Kombinatit. Arkitekti që do të merret me projektin tha se...

Arkeologët studiojnë veprat e sekuestruar sot nga policia: Nuk i përkasin Apolonisë, mund të jenë vjedhur në…

Pas arrestimit të tre personave nën akuzën e trafikimit të veprave të artit, arkeologët thonë se dy objektet nuk janë pjesë e...

Facebook ka lëshuar një veçori të re për t’ju lejuar të shihni gjithçka që keni postuar në platformën më të madhe të rrjeteve sociale, të kërkoni përmbajtjen me filtra si “data” ose “njerëz” dhe t’i fshini pjesët më të mëdha të postimeve në Facebook.

Ky tipar e bën më të lehtë për të fshirë shpejt përmbajtjen e padëshiruar të lidhur me profilin tuaj.

Lexoni më poshtë për mënyrën se si funksionojnë hapat të cilët do t’ua mundësojnë fshirjen e postimeve nga profili juaj.

Si t’i fshini postimet tuaja në Facebook?

Tani për tani, opsioni për të filtruar dhe fshirë pjesën më e madhe të postimeve në Facebook është në dispozicion vetëm në iOS dhe Android (mbështetja në ueb thuhet se do të jetë së shpejti në dispozicion)

Hapni Facebook në telefonin tuaj Android apo në iPhone
Shkoni tek faqja e profilit tuaj duke shtypur foton tuaj në faqen kryesore të Facebook
Tani klikoni mbi butonin Shko te Aktiviteti (nëse nuk e shihni se shfaqet në krye, klikoni mbi ikonën me 3 pika> Aktiviteti)
Shtypni Menaxhoni Aktivitetin në krye dhe zgjidhni Postimet Tuaja
Tani mund të zgjidhni postime të shumta për të fshirë pjesërisht ose arkivuar
Shtypni Filtrat në krye për të renditur postimet tuaja sipas kategorisë, datës ose njerëzve
Zgjidhni postimet që dëshironi t’i fshini ose arkivoni
Gjasat janë të mira që në profilin tuaj të keni postime që keni bërë në Facebook ndër vite e të cilat nuk preferoni t’i keni publike apo të kërkueshme nga të tjerët.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kryevirologu amerikan: Covid është bërë më i fortë, pandemia në fillimet e saj

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci ka deklaruar se ‘Koronavirusi është bërë më i fortë’ dhe se ne ‘do të duhet të jetojmë me...

Dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë.

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Kosovë : Kryeministri Hoti paralajmëron shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se në Qeverinë Kurti ku ka qenë zëvendëskryeministër kanë kërkuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në mënyrë...