TE JETOSH PA BRENGA

Mos i humb

Durrës : Arrestohet 50-vjeçari i dënuar me 10 vite burg në Itali për trafikim droge

I dënuar me 10 vjet burg nga autoritetet policore italiane, për kryerjen e veprës penale “Trafikimi i narkotikëve”, dhe i shpallur në...

Italia regjistron vetëm 50 viktima në 24 orët e fundit

Italia shënon numrin më të vogël të viktimave, që nga fillimi i pandemisë. Autoritetet italiane njoftojnë se gjatë 24...

Rrëzimi i avionit në Pakistan, shkon në 92 numri i viktimave- nis hetimi

Të paktën 92 persona e kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të avionit në qytetin jugor të Pakistanit, Karaçi, njoftuan sot...

Rusia i dërgoi avionë luftarak Haftarit

Ministri i Brendshëm i Libisë, Fathi Bashagha, tha se Rusia i ka dërguar të paktën 8 avionë luftarakë Haftarit.

Jeta është një dhuratë e madhe, njeriu në të nuk lihet krejtësisht pa brenga, pikëllime e probleme, ato do ta shoqërojnë atë hap pas hapi. Njeriu do të kalojë në të nëpër faza të vështira, mirëpo nëse e kupton qëllimin e ardhjes së tij, atëherë me shfaqjen e durimit të tij, do ta ketë më të lehtë që t’i përballojë goditjet që do të marrë në jetë.
Libri ka synimin kryesor, që brengat e njerëzve t’i largojë, mërzinë t’ua shuajë, pikëllimin t’ua dëbojë, e në jetën e tyre të sjellë qetësi, gëzim, e rehati shpirtërore. Të sprovuarit i përgëzon me falje dhe kënaqësi në jetën e gjithmonshme, paraprakisht në sprovat e tyre i këshillon që të jenë të durueshëm dhe me shpresë në ditët
vijuese.

MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...