Të shtëna me armë zjarri në Kalis të Kukësit, 1 i plagosur. Grupi hetimor në vendngjarje

Mos i humb

Presidenti Trump bën thirrje për rihapjen e shkollave

Mes rritjes së rasteve me Covid-19, veçanërisht në mesin e të rinjve, Shtëpia e Bardhë po i bën presion shkollave në të...

BE kontrolle kufitare për britanikët

Bashkimi Europian u bëri të qartë britanikëve se pavarësisht rezultatit të marrëveshjes tregtare midis dy palëve, ata do të konsiderohen si shtetas...

Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19 në Brazil, Meksikë dhe Indi

Ministria e Shëndetësisë së Brazilit njoftoi se me 42.619 rastet e reja që janë regjistruar në 24 orët e fundit ka arritur...

​Fluturimet në “Adem Jashari” bëhen në intervale 45 minuta ndërmjet aterrimeve

Qeveria e Kosovës mbrëmë ka miratuar edhe vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e vendimit të Qeverisë nr. 02/08 të datës 23 qershor...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Kukës. Gazetari i “BalkanWeb”, Enver Doçi, bazuar në burimet policore, raporton  se një person është plagosur me armë zjarri në fshatin Kalis.

Mësohet se plagosja ka ndodhur gjatë një varrimi. Dyshohet se plagosja ka ndodhur për motive të dobëta. I plagosuri është me mbiemër Lita, ndërsa ndodhet në gjendje kritike në Spitalin e Kukësit.

Grupi hetimor dhe ambulanca janë nisur menjëherë drejt vendit të ngjarjes, ndërsa ende nuk dihen motivet e plagosjes. Fshati ku ka ndodhur ngjarja është disa kilometra nga qytetit i Kukësit, ndërsa kjo e bën të vështirë mbërritjen në kohë të strukturave vendore të Policisë së qytetit verilindor.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Zvicër: Janë regjistruar 108 raste të reja në 24 orët e fundit.

Në Zvicër dhe Lihtenshtajn, sot janë raportuar 108 infeksione të reja me virusin e koronës, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG)...

Iran, rritet në mbi 12.600 numri i viktimave nga COVID-19

Me 188 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 12.635 numri...

Japoni, 63 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Numri i personave që kanë humbur jetën në përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë është rritur...

Ushtria serbe nuk i bindet Vuçiç, kundërshton urdhërin për ndalimin e protestave

Ushtria serbe ka dalë kundër urdhërit të presidentit Aleksandër Vuçiç, për ndalimin e protestave në Beograd. Mësohet se refuzimi ka ardhur nga...