Tel Abyad, vriten 8 civilë nga një sulm i terroristëve të PKK/YPG-së

Mos i humb

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit,...

Shumica e mercenarëve janë larguar nga qyteti libian Bani Walid

Më shumë se 90 për qind e mercenarëve nga grupi Wagner i Rusisë, të cilët mbështesin komandantin renegat në Libi, Khalifa Haftar,...

Pengesa tuniziane në ëndrrat e rendit rajonal të Emirateve të Bashkuara Arabe

MEHMET RAKİPOĞLU Nëse i shikojmë aktivitetet e fundit në periudhën e fundit, ashtu siç theksoi ministri i Jashtëm i...

Kos, mjaltë, arra në mëngjes për fuqi gjatë ditës

Informacionet për vlerat shëndetësore të mjaltit dhe kosit janë të panumërta. Por kombinimi i të dyjave së bashku është shembull i besimit...

Ministria turke e Mbrojtjes bëri të ditur se 8 civilë humbën jetën në një sulm me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it në Siri.

Në një deklaratë Ministria turke e Mbrojtjes theksoi se terroristët me duar të gjakosura të PKK/YPG-së masakruan sërish civilë të pafajshëm.

“Nga sulmi me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it humbën jetën 8 civilë dhe u plagosën më shumë se 20 të tjerë”, njoftoi ministria në deklaratën e saj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicër: Prej sot lejohen tubimet me deri 30 persona

Në fundjavën e Rrëshajëve, pra, duke filluar nga sot, rregulli që ndalonte grumbullimin e më shumë se 5 personave, do t`i takojë...

Hajdari: Të punojmë pa pushim, të mos e mbyllim mbledhjen derisa të arrihet kompromisi

“Duke qenë se na ndajnë vetëm 24 orë nga mbarimi i afatit që kemi vendosur për të përfunduar reformën zgjedhore dhe ende...

VV nis peticion për zgjedhje të reja, paralajmëron veprime në seancën e votimit të qeverisë

Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media, ku kanë bërë të ditur hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin pas verdiktit...

Vasili: Asnjë lëshim Rilindjes për vjedhjen e zgjedhjeve!

Refuzimi nga Rilindja i propozimit të Opozitës së Bashkuar, i cili garanton votën e lirë, eviton mbushjen e kutive të votimit si...

Maqedoni e Veriut, 5 të vdekur dhe 35 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit u regjistruan pesë raste të vdekjes nga virusi, me çka numri i...