Tel Abyad, vriten 8 civilë nga një sulm i terroristëve të PKK/YPG-së

39
0

Ministria turke e Mbrojtjes bëri të ditur se 8 civilë humbën jetën në një sulm me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it në Siri.

Në një deklaratë Ministria turke e Mbrojtjes theksoi se terroristët me duar të gjakosura të PKK/YPG-së masakruan sërish civilë të pafajshëm.

“Nga sulmi me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it humbën jetën 8 civilë dhe u plagosën më shumë se 20 të tjerë”, njoftoi ministria në deklaratën e saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here