Telefonat e mençur po dëmtojnë rëndë industrinë e kamerës!

Mos i humb

Ndryshon orari i punës edhe për barnatoret

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka marrë vendim që barnatoret në gjithë Kosovën të punojnë nga ora 06:00 deri në...

Zagrebi riparon dëmet e tërmetit në rrugët e boshatisura

Në pjesët e Zagrebit të prekura nga tërmeti i së dielës në vijim e sipër është mënjanimi i pjesëve të rrezikshme të...

Kosovë/ Një fshat i tërë në karantinë nga koronavirusi, policia 6 pika kontrolli për të ndaluar hyrje-daljet

Fshati Korishë në Kosovë është vendosur mbrëmë në karantinë për shkak të një rasti me koronavirus, burimi i infektimit të të cilit,...

Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së

Forcat turke të sigurisë neutralizuan 8 terroristë të PKK-së në rajonin Metina në veri të Irakut, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të...

Një nga risit tek “Iphone XS” është rritja e kualitetit të kamerës. Nuk është vetëm tek ky telefon por tek të gjithë telefonat e mençur kualiteti i kamerës vetëm po shkon duke u rritur.

Kjo rritje e kualitetit të kamerës tek telefonat po dëmton rënd industrinë e kamerës sipas një studimi të fundit.

Studim i bërë nga grupi industrial “CIPA” tregon se shitja e kamerave si Nikon dhe Canon ka rënë për 80% brenda viteve 2010 dhe 2017./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...