Tensioni tek Astiri/ PD publikon emrat e banorëve që përfunduan në spital, mes tyre edhe një 80-vjeçar

Mos i humb

OBSH: Mbi 230 mijë raste të reja me Covid-19 në mbarë botën

Një tjetër rekord ditor me raste të reja është shënuar në mbarë botën. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë gjatë 24 orëve të...

Francë: Tregjet e aksioneve në rritje pas një jave të vështirë

Tregjet europiane të aksioneve e përfunduan javën në rritje, pas ngecjes në mes të javës nën ndikimin e situatës shëndetësore në SHBA.

Shpërthen dhuna në Greqi, Tsipras: Koronavirusi e politikat shkatërruan ekonominë greke

Një protestë e dhunshme është shënuar në Athinë të Greqisë këtë të premte, nga e cila kanë mbetur të plagosur 6 oficerë...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish=...

Partia Demokratike ka publikuar emrat e banorëve të Astirit që kanë përfunduar në spital, pas situatës së tensionuar tek Unaza, ku pati përplasje me policinë pasi IKMT nderhyri per shembjen e banesave.

Ish-deputetet e PD-së Albana Vokshi dhe Dhurata Çupin vizituan nga afër banorët e plagosur, mes të cilëve ka dhe të moshuar, ku më i vjetri është Isuf Gjata 80 vjeç. Ndërkohë, dy prej 7 të lënduarve janë gra.

LISTA E PUBLIKUAR NGA PD
Mahmut Imallari 57 vjeç

Isuf Gjata, 80 vjeç
Artur Nuja, 43 vjeç
Gentian Alla, 36 vjeç
Çerçiz Jaçe, 74 vjeç
Adelina Shehu, 46 vjeç
Dhurata Shehu, 69 vjeç

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në...

Me më shumë se 13 milion të infektuar në të gjithë botën, Amerika po mbyllet përsëri

Numri i rasteve të raportuara të infeksionit me koronavirus në botë tejkaloi 13 milion. Në vetëm pesë ditë, nga 8 korriku deri...

Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri...

Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz. Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe...