Tërmeti lëkund sërish Greqinë

Mos i humb

Gjykata Supreme: I paligjshëm veprimi i Britanisë në çështjen DEASH

Gjykata Supreme e Britanisë vendosi se vendi ka vepruar në mënyrë të paligjshme duke i dhënë informacion SHBA-së rreth dy britanikëve pjestarë...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Gjermani rritet në 111

Numri i vdekjeve në Gjermani nga koronavirusi sot është rritur në 111. Sipas Universitetit Johns Hopkins me bazë në...

Kush janë më të rrezikuarit e Covid-19? OBSH jep udhëzime: Ja ç’duhet të bëni

Teksa bota po përballet me pandeminë Covid-19, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka shpërndarë udhëzime se si duhet të veprojnë personat që i...

Qeveria të veprojë me urgjencë edhe ndaj KEDS-it

Komunikatë për medieLëvizja për Drejtësi - LD  23.03.2020  Prishtinë 

Greqia është lëkundur sërisht nga tërmeti. Kësaj radhe lëkundjet ishin në Selanik.

Sipas rapotimeve tërmeti ka qenë 3.9 ballë i shkallës Rihter dhe ka rënë të hëën në mbrëmje. Nga lëkundjet fatmirësisht nuk pati të lënduar dhe as dëme materiale, por krijoi panik tek qytetarët.

Profesor i sizmologjisë në Universitetin Aristotel të Selanikut, Kostas Papazachos shprehet: “Tërmeti ishte i vogël. Ishte nën 4 ballë të Shkallës Richter dhe nuk ka shqetësim. Çdo ditë ka tërmete të tilla. Ajo u ndje në Selanik sepse ishte afër saj. Fokusi është në Nigrita (Serres). Do të ndjekim fenomenin në orët e ardhshme”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...