Thaçi pas marrëveshjes për hekurudhat: Besoj në lidershipin e Trumpit dhe Grenellit

Mos i humb

Yuri Kim apel Ramës e Bashës: Çdo propozim pas marrëveshjes së 5 qershorit duhet të jetë me mirëbesim. Ju jeni përgjegjësit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar përmes një statusi në twitter lidhur me debatet që ka përfshirë politikën për...

Paris, sulm me thikë pranë “Charlie Hebdo”, plagosen 4 persona

Një person i armatosur me thikë ka sulmuar disa persona mëngjesin e së premtes në vendin ku më parë ndodheshin zyrat e...

Meta vë kufirin e kuq: Po u shkel ”5 Qershori” fajtori është vetëm Edi Rama, duartrokas vetëm hapjen e listave 100%

Në një reagim për mediat, presidenti i vendit Ilir Meta është shprehur se në rast se shkelet marrëveshja e 5 Qershorit, ka...

KLGJ vendos kualifikimin për emërim të shtatëmbëdhjetë kandidatëve për magjistratë

Këshilli i Lartë Gjyqësor, me anë të një lajmërimi për mediat, deklaron se pas verifikimeve, ka vendosur kualifikimin për emërim të shtatëmbëdhjetë...

Në Mynih të Gjermanisë është nënshkruar sot marrëveshja për hekurudhat mes Kosovës dhe Serbisë.

Pas nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i presidentit Trump, Richard Grenell, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se ky është një hap i jashtëzakonshëm i progresit në raportet mes Kosovës dhe Serbisë.

“Falënderoj ambasadorin Grenell për punën e tij të shkëlqyer në arritjen e kësaj marrëveshjeje. Është një hap tjetër i progresit pas arritjes së marrëveshjes për linjën ajrore, Prishtinë – Beograd”, tha ia,

Po ashtu, Thaçi tha se marrëveshja e sotme është mesazh i mirë që rajoni duhet të ketë më shumë paqe dhe zhvillim ekonomik dhe vende të reja të punës.

Ai tha se Kosova beson në lidershipin e presidentit amerikan si dhe të dërguarit të posaçëm, Richard Grenell.

“Marrëveshja e sotme është mesazh i mirë që rajoni duhet të ketë më tepër paqe, zhvillim ekonomik dhe vende të reja të punës. Kosova beson në lidershipin e Trumpit, dhe të dërguarin e posaçëm që gjatë kësaj periudhe të arrihet edhe marrëveshja finale me Serbinë, dhe kjo është rruga që duhet të ndjekin shtetet tona”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Qeveria e Kosovës merr përsipër subvencionimin e prodhimit të qumështit

Kryeministri Avdullah Hoti pas takimit me përpunuesit e qumështit ka thënë se janë dakorduar që Qeveria të merr përsipër të subvencionojë prodhimin...

Drafti i opozitës për Kodin Zgjedhor, Gjiknuri e-mail Vasilit dhe Bylykbashit, kërkon mbledhje të Këshillit Politik të enjten

Përfaqësuesi i maxhorancës në Këshillin Politik Damian Gjiknuri, iu ka dërguar një e-mail anëtarëve të Këshillit Politik, si kundërpërgjigje për argumentet e...

Zemaj i bindur se Kosova po e menaxhon pandeminë më mirë se vendet e rajonit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ripërsëritur se Kosova është më mirë se vendet e rajonit e madje edhe më mirë se...

Rama flet për ekonominë dhe rindërtimin: Deri një ditë para 26 nëntorit projeksionet shumë pozitive, nëse s’do kishim dy ‘tërmetet’…

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot para mediave për të folur për situatën ekonomike dhe programin e rindërtimit. Rama tha se deri...

OBSH: Gati teste që diagnostikojë COVID-in për 15-30 minuta! Do kushtojë 5 dollarë

OBSH paralajmëron se do të shpërndajë një test i cili mund ta diagnostikojë koronavirusin brenda pak minutash dhe sipas tyre  do ta...