Thaçi shkon në BIK uron Tërrnaven për festën e Fitër Bajramit

Mos i humb

OFL iu kërkon burimet e pasurisë tre të dënuarve në Tiranë

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët për deklarimin e burimeve të pasurisë tre personazheve të tjera të botës së krimit.

Alarmi i kreut të OBSH: Koronavirusi ka dalë jashtë kontrollit, ka shfrytëzuar…

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus thotë se shpërthimi i pandemisë së COVID-19, vijon të mbetet problem për shkak...

Turqi, arrestohen 59 anëtarë të një bande të drogës

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu njoftoi se janë arrestuar 59 persona pasi është shkatërruar "Banda Alabaylar" që koordinonte shitësit e...

Arkeologët studiojnë veprat e sekuestruar sot nga policia: Nuk i përkasin Apolonisë, mund të jenë vjedhur në…

Pas arrestimit të tre personave nën akuzën e trafikimit të veprave të artit, arkeologët thonë se dy objektet nuk janë pjesë e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar sot Bashkësinë Islame të Kosovës, ku ka uruar gjithë besimtarët musliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Presidenti Thaçi, ka takuar myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, të cilen e ka uruar për festën e madhe të muslimanëve atë të Fitër Bajamit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Në botë janë 562 mijë viktima dhe 12,6 milion të infektuar

Numri i të infektuarve nga Covid-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 12 milion, përkatësisht 12,631,065 sipas Worldometers.

Ambasada e SHBA-së: Kuvendi ka humbur shpërqendrimin, njerëzit e Kosovës meritojnë më mirë!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka reaguar ndaj veprimeve të mbrëmshme që ndodhë në Kuvend, konkretisht sulmit verbal...

Erdoğan: Më 24 korrik do të falet namazi i xhumasë në Ajasofja

Në një fjalim drejtuar kombit, presidenti Erdoğan komentoi statusin e ri të Ajasofjas, e cila u përdor si një muze në dekadat...

Hajdari flet me gjuhën e Ramës, i nxjerr videon e dytë Lulzim Bashës

Teksa kishte dalë në një konferencë për mediat, pas vendimit për ndryshime kushtetuese, që sjellin hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve...

Australi: Humb jetën 17-vjeçari, u sulmua nga një peshkaqen

Një djalë adoleshent vdiq nga një sulm i një peshkaqeni ndërsa po lundronte në brigjet lindore të Australisë, tha policia të Shtunën,...