Ballina Kosova Thaçi takon komisionerin e BE-së, Johannes Hahn

Thaçi takon komisionerin e BE-së, Johannes Hahn

36
0

 

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Qendrën e Kulturës në Sofje, ku është duke u mbajtur Samitit i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimorë.

Thaçi ka takuar Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, i cili në mëngjes ka theksuar se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Brenda pak minutave pritet të fillojë sesioni i parë i këtij samitit. Ky Samit po konsiderohet historik për shtetet e Ballkanit Perëndimorë dhe perspektiven e tyre evropiane./KP/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here