Time Kadrijaj sulmon Donika Kadaj-Bujupin: Donikë, tepsija ka mbetur!

Mos i humb

Kompania polake e gazit fiton çështjen e çmimeve kundër Gazprom

Gjykata ndërkombëtare e arbitrazhit vendosi që kompania ruse Gazprom duhet t'i paguajë kompanisë shtetërore polake të gazit PGNiG rreth 1,5 miliard dollar...

Kryeministri Johnson dhe zyrtarë të mjekësisë me koronavirus; kritikohen se nuk mbajtën distancë

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe sekretari i Shtetit për Shëndetin dhe Kujdesin Social, Matt Hancock u përballën me akuzën se ata nuk...

Plane për shpronësim në zonën ekonomike në Malishevë, me çmim 7 mijë fish më shtrenjtë se ishte blerë

Shpronësimet për zonën ekonomike të Malishevës u kanë kushtuar me hetim disa zyrtarëve të ish-qeverisjes së Ramush Haradinajt. KOHA...

Mali i Zi, numri i personave me COVID-19 rritet në 120

Mali i Zi ka regjistruar 11 raste të reja me koronavirus të ri (COVID-19), me ç'rast numri i përgjithshëm është rritur në...

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, ka reaguar ndaj deklaratës së deputetes së VV-së, Donika Kadaj-Bujupi, e cila ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Haradinaj, në qoftë se i refuzohet viza për udhëtim në SHBA.

Kadriaj, përmes një postimi në Facebook, thotë se “Ramush Haradinaj ma shumë se kushdo tjeter e ka dëshmu këtë dhe ne do vazhdojmë të besojmë të palëkundur në miqësin e përhershme me SHBA-të”.
Statusi i plotë:

“Paska fol Donika,

E moj Donik nuk ke faj ti, po faj ka AAK qe te sjelli ktu ku je duke të priveligju në qdo aspekt, e ti sot del e fol pikerisht për at njeri qe ti dha krejt, e sa për temën në fjalë ishe edhe ti kunder kesaj Gjykate, Kryeministri ska bërë gjë tjeter vetem se po i ruan qendimet e ma hershme.

Se kush është pro Amerikes , Ramush Haradinaj ma shumë se kushdo tjeter e ka dëshmu këtë dhe ne do vazhdojmë të besojmë të pa lëkundur në miqësin e përhershme me SHBA-të,

Ishte pikerisht Kryeministri që kërkojë që në tavolinën e Brukselit të jetë pjesë edhe Amerika,

Ishte pikerisht KM qe projektin ma të madh të pas luftës në investime ju jepet pikerisht Kompanive Amerikane.

Donik, kur e han piten, tepsija mbetet. TK”(sic.), ka shkruar Kadriaj. /Telegrafi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Stafi i Spitalit të Traumës dhuron gjak për pacientët që kanë nevojë

Stafi i Spitalit Universitar të Traumës, në këtë kohë të vështirë për vendin, shkaktuar nga pandemia Covid-19, është bërë pjesë e nje...

Rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin

Deri më tani kemi menduar se mizat që prekin ushqimin nuk janë të dëmshme por vetëm bezdisëse. Por studimet, të cilave i...

Ardi Veliu falenderon policët: Detyrat janë përmbushur, ju kërkoj ta përballoni këtë sfidë me shpirt grup

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka falenderuar gjithë policët për angazhimin e tyre në luftën kundër koronavirusit.

27 raste vetëm sot/ Rama nxjerr videon: Kemi hyrë në zonën e zjarrit, armiku po synon të marrë më shumë jetë

Pasi sot u konfirmuan 27 raste të reja me covid19 në vend, kryeministri Edi Rama thotë se kemi hyrë në zonën e...

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...