Tiranë : 1 Qershori është dita ndërkombëtare e fëmijëve

Mos i humb

Telefoni i mençur dhe i lirë nga OnePlus do të quhet “Nord”

Telefoni i mençur nga OnePlus thuhet se vjen me një çmim prej 270 eurove. Prodhuesi kinez i telefonave të...

Çupi: Thesi me miell, i premtuar nga Rama, u zëvendësua me 2 kg hurma arabie

Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD-së, ish deputetja e PD-së, Dhurata Çupi reagoi mbi investigimin e BIRN mbi shpërndarjen...

Basha : Motoja ime, një shtet dhe qeveri në krahun e njerëzve punëtorë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në Devoll për të takuar fermerë e qytetarë e dëgjuar shqetësimet e tyre. Njëherazi...

Japoni, fillojnë provat klinike për vaksinën e parë të COVID-19

Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, mësohet se vaksina e ADN-së e prodhuar nga kompania AnGes u aplikua tek 30 persona të shëndetshëm...

Të vegjlit kërkojnë që këtë ditë të jenë të lumtur dhe ta festojnë së bashku me prindër.

Pavarësisht se ky 1 Qershor i ka gjetur në një situatë të pa zakontë për shkak të koronavirusit, fëmijët prindërit nuk kanë nguruar që të nxjerrin fëmijët e tyre në parqe për tu argëtuar.

Kjo ditë është kthyer në një ditë festive, ndërkohë LSA ka shkrepur disa foto ku shihen fëmijët teksa gëzojnë në parqe lojrash.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....