Toyota zbukuron Aygo para panairit të Gjenevës

Mos i humb

Zvicër: Të huajt në Bazel fitojnë të drejtën për t`u zgjedhur

Kantoni Basel-stadt është kantoni i parë në Zvicër, ku të huajt do të kenë jo vetëm të drejtën për të votuar por...

LDK: Fillimi i javës së ardhshme Kosovën do ta gjejë me qeveri të re

Faktori ndërkombëtar i ka kërkuar politikës kosovare që ta zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Por Vetëvendosja nuk e pranon vendimin dhe për...

Iran, rritet në mbi 7.900 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Iran, 64 njerëz kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të kaluara si rezultat i koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar...

Mickoski: Nuk i trembem zgjedhjeve, por jetëve të humbura, të fitojmë njëherë me COVID-19

Duket se zërat për zgjedhje të parakohshme janë shuar pas shifrave të fundit të cilat shënuan një kërcitje të kurbës së koronavirusit...

Toyota do të shfaqë versione të reja të veçanta të makinës së vet të vogël të qytetit me etiketa X-Cite dhe X-Style në panairin e ardhshme të makinave në Gjenevë.

Prodhuesi japonez vazhdoi të luajë me kombinimin e ngjyrave dhe motivin elegant “X” të grilës së përparme Aygo dhe dy opsione të reja të kësaj makine vijnë në një ngjyrë të bardhë dhe portokalli, me detaje të kundërta.

Të dyja versionet, X-Cite dhe X-Style, janë të pajisura me rrota aliazhi 15 inç, dritat e mjegullës së përparme dhe xhamin e errët të pasmë.

Aygo X-Style është pikturuar në të bardhë, me çatinë lëvizëse Orange Twist dhe elemente të ndryshme portokalli.

Aygo X-Cite është gjithashtu e dekoruar me një kombinim me dy ngjyra – një trup portokalli dhe një çati të zezë, dhe rrota, pasqyra dhe detaje të tjera janë gjithashtu të zeza.

Portokalli shfaqet si një lajtmotiv brenda makinës. Sistemi gjithashtu përfshin një kamerë për lëvizje mbrapa, dhe midis opsioneve është siguria e paketës së sigurisë Toyota Safety Sense. Të dy variantet kanë motor benzinë 1.0 litra me 72 kuaj fuqi.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Erdoğan takohet me kryeministrin e Libisë, Sarraj

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan takoi kryeministrin e Libisë, Fayez al-Sarraj. Takimi që...

Covid-Kina e gatshme të punojë me Gjermaninë dhe BE për të mbështetur OBSH

Gjatë një telefonate me kancelaren gjermane Angela Merkel për të katërtën herë që nga shpërthimi i pandemisë,...

Lidhje të paligjshme të energjisë në banesën e tij dhe të vëllait, arrestohet elektricisti në Tepelenë

MEMALIAJ – Një person ka rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet se ka kryer lidhje të paligjshme të energjisë...

Covid në Britaninë e Madhe lulëzon skllavërinë moderne, viktimat nga Ballkani dhe Europa Lindore

Nga abuzimi në botën e punës deri tek shfrytëzimi seksual. Skllavëria moderne është një industri e lulëzuar e krimit në Mbretërinë e...

Ambasadori i Gjermanisë i kërkon Hotit të vazhdojë të qeverisë me standardet e vëna nga Kurti

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt thotë se presin nga qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin që të vendosë standarde...