Trajtimi i femrave, stafi i Google del nga zyrat

Mos i humb

KPK s’mund të vlerësojë ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë, Shpresa Beçaj. Avokati sqaron situatën

Ish- kryetarja e Gjykatës së Lartë Shpresa Beçaj, e cila sot mban detyrën e anëtares së Gjykatës së Apelit Tiranë, ka dalë...

Boza e Shijshme – Vlerat dhe Historia e Origjinës Shqiptare

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di,...

Kosovë : Janë regjistruar 79 raste të reja me covid-19 dhe 71 persona të shëruar në 24 orët e fundit.

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 210 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe...

Skënder Brataj thirrje të fortë shqiptarëve: Jeta është e pakthyeshme.

Teksa vendi ynë po përballet me shifra të larta të të prekurve me COVID-19, shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj vjen me...

Stafi i Google në mbarë botën ka protestuar në një mënyrë të paprecedentë ndaj trajtimit që i bën kompania femrave.

Punonjësit e kanë lënë punën e kanë dalë nga zyrat, ndërsa i bënë të qarta kërkesat e tyre kryesore. Ata pretendojnë më së pari ndryshime në mënyrën se si trajtohen nga firma dyshimet për sjellje të pahijshme seksuale, përfshirë thirrjet për fundin e arbitrimit të detyruar, lëvizje kjo që ua mundëson viktimave paditjen.

Shefi ekzekutiv i Google, Sundar Pichai i tha stafit se e mbështet të drejtën e tij për të ndërmarrë këtë veprim.

“E kuptoj zemërimin dhe zhgënjimin që ndjejnë shumë prej jush”, u shpreh ai, duke shtuar se është i angazhuar plotësisht për të arritur përparime lidhur me këtë çështje.

Mes atyre që iu bashkuan nismës ishin punonjësit e Google në Zyrih, Londër, Tokio, Singapor dhe Berlin./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...