Tronditëse në Kurbin, zjarri shkrumbon brenda banesës një fëmijë

Mos i humb

Këshilli i Lartë Gjyqësor pezullon veprimtarinë deri më 22 prill 2020

Duke marrë shkas nga vijimi i situatës së fatkeqësisë natyrore në vend e krijuar nga virusi COVID-19, Këshilli i Lartë Gjyqësor mori...

Rritet bilanci, shkon në 67 numri i viktimave në Greqi nga Covid-19

Është rritur bilanci i viktimave dhe të prekurve në Greqi nga virusi Covid-19. Në 24 orët e fundit janë...

Turqi, rritet në 501 numri i vdekjeve nga COVID-19

Turqia ka konfirmuar 76 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), me çka numri i viktimave nga ky virus në vend...

Kriza e Coronës: Takim vendimtar i ministrave të Financave të BE

Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumenta financimi për krizën e...

Një zjarr ka rënë në një banesë në fshatin Sanxhak të Kurbinit.

Nga flakët është asfiksuar një fëmijë 3-vjeçar i cili është dërguar në spital për të marrë ndihm mjekësore, por nuk ka munbur të mbijetojë.

Dyshohet se shkak i rënies së flakëve në banesë, ka qenë përhapja nga një sobë me dru, që ka shkaktuar edhe asfiksi në banesë.

Ndërkohë, forcat zjarrëfikëse po punojnë për shuarjen e flakëve.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).