Trump: Pse Obama nuk bëri asgjë për “12 agjentët rusë”

80
0

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se akuzat që Juria e Madhe Federale kishte drejtuar kundër 12 anëtarëve të inteligjencës ruse kishin të bënin me veprimet e administratës së kohës së Barack Obama- s.

Trump duke pyetur pse administrata Obama nuk bëri asgjë kundër tyre?

Vendimi i Gjykatës së Madhe Federale për hetimet private nga Robert Mueller në lidhje me hetimin e akuzave se Rusia preku 2016 zgjedhjet presidenciale u njoftua dje. Ndihmëssekretari i Shtetit i SHBA-së Rod Rosenstein deklaroi se 12 anëtarë të inteligjencës ushtarake ruse (GRU), organi administrativ i Partisë Demokratike të Partisë Demokratike, Komitetit Demokratik Kombëtar (DNC) dhe kandidati demokrat Hillary Clinton janë akuzuar për sulmin ndaj fushatës zgjedhore./Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here