Trump takohet me kreun e gazetës “The New York Times”

Mos i humb

Kinë, tre ditët e fundit nuk regjistrohet asnjë “rast i brendshëm” i koronavirusit

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë ka bërë të ditur se tre ditëve të fundit nuk është regjistruar asnjë "rast i brendshëm"...

Turqia dërgon 26 mijë komplete të testimit të virusit në Kolumbi

Turqia ka dërguar në Kolumbi 26,000 komplete të testit për koronavirusin e ri, njoftoi të martën Instituti Kombëtar i Monitorimit të Ushqimit...

Tani mund ta pyesni edhe Apple Siri rreth Covid-19

Apple po bën përpjekjet e saj në luftën kundër koronavirusit të ri dhe ka përditësuar asistentin e famshëm digjital me zë –...

Zvicër: 60 të vdekur dhe 7014 të infektuar nga koronavirusi

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka raportortuar: Në Zvicër janë 7014 raste të konfirmuara të infektimit me koronavirus. Numri i të...

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump është mburrur sot me realizimin e një “takimi të mirë dhe interesant” me kreun e gazetës amerikane “The New York Times” në Shtëpinë e Bardhë”.

Trump në mesazhin e lëshuar nuk ka përmendur kohën e sakt ëtë takimit me A.G. Sulzberger.

“Kohën më të madhe e kaluam duke biseduar rreth numrit të lajmeve të rreme që plasojnë mediat dhe rreth asaj se si lajmet e rreme janë bërë shprehi, armik i popullit. Zhgënjyese”, ka thënë Trump.

Që nga ardhja e tij në detyrën e presidentit të SHBA-së, Trump ndodhet në shënjestër të mediave të cilat kritikojnë politikën e administratës së tij, për çka Trump i ka shpallur mediat si armiq të popullit dhe i ka akuzuar për përhapje të lajmeve të rreme (fake news).

Sulzberger në fillim të vitit mori udhëheqjen e shtëpisë mediatike “The New York Times”, e cila deri atëherë drejtohej nga babai i tij.

Trump me këtë rast kishte thënë se emërimi i Sulzberger “është shansi i fundit” që gazeta të përmbush vizionin e saj të paanshmërisë./Rtv Islam/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...