“Tubim i paligjshëm”/ Bllokuan rrugën tek Unaza e Re, arrestohen tre protestues

Mos i humb

Veprim çnjerëzor i ushtarëve izraelitë mbi trupin e dëshmorit palestinez

Kuds Veprimi çnjerëzor i ushtarëve izraelitë ndaj trupit të pajetë të palestinezit që e martirizuan në kufirin e Rripit të Gazës nën...

Në mbështetje të grevistëve/ Protestojnë punëtorë të rafinerisë në Ballsh, u bashkohen edhe minatorë nga Bulqiza

Qindra punëtorë të rafinerisë së naftës në Ballsh po protestojnë në mbështetje të grevistëve të urisë, për pagat e munguara prej 4...

Holanda i kthen Etiopisë kurorën e shekullit 18-të

Holanda i ka rikthyer Etiopisë një kurorë solemne, që dyshohet e vjedhur dhe që i përket shekullit të 18-të, (AA).

Brokoli dhe bimët e kësaj familje zgjatin jetën

Brokoli dhe bimët e tjera të kësaj familjeje si, lakra, lulelakra, lakrajeshile dhe lakërishta duket se janë të dobishme në zgjatjen e...

Policia e Tiranës ka arrestuar tre protestues, me akuzën se kanë bllokuar rrugën në zonën e Unazës së Re.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, arrestuan në flagrancë për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike” dhe Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, shtetasit:
E. F., 27 vjeç; R. D., 54 vjeç dhe T. Gj., 56 vjeç (të tre banues në rrugën “Teodor Keko” në Zonën e Unazës së Re).

Këta shtetas në rrugën “Teodor Keko” në zonën e Unazës së Re, kanë organizuar e zhvilluar një tubim të paligjshëm dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit rrugor në të dyja drejtimet e rrugës “Tedor Keko”.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë, pjesëmarrës në bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re. Dy ditë më parë u arrestuan dhe tre persona të tjerë për bllokimin e rrugës në zonën e Unazës së Re. Me ndryshimet e reja në Kodin Penal, bllokimi i qarkullimit rrugor dënohet me burg.

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Nga perimet deri tek mishi, sa minuta i duhet çdo ushqimi për t’u tretur

Ndikimi i tretjes në humbjen e peshës është shumë domethënës. Siç na u tha shumë herë, ne jemi ato që hamë

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Studimi i ri: Varësia ndaj telefonave ndryshon strukturën e trurit, njejtë sikurse narkotikët

Shumica prej nesh këto ditë kemi telefona intelegjentë. Këto janë pajisje të jashtëzakonshme që na lejojnë të bëjmë më...

Përdoruesit e Samsung u trembën pasi pranuan një mesazh të çuditshëm në telefonat e tyre

Përdoruesit e Samsung kanë mbetur të habitur pasi morën njoftime të çuditshme. Përdoruesit e telefonit Galaxy në të gjithë...

Mblidhet sërish Task Forca e COVID-19, zyrtare: Nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka mbledhur pasditen e sotme sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shëndetësore për koronavirusin...