“Turp e hipokrizi”, tensioni zhvendoset brenda Bibliotekës Shkodër

Mos i humb

Ndryshon orari i punës edhe për barnatoret

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka marrë vendim që barnatoret në gjithë Kosovën të punojnë nga ora 06:00 deri në...

“Puna fillon tani”, fondacioni ‘Kondrad Adenauer’ pas çeljes së negociatave të Shqipërisë me BE: Forcat politike të kontribuojnë për plotësimin e kushteve

Pasi Shqipëria mori sot lajmin e mirë se Komisioni Europian çeli bisedimet për anëtarësim në BE, vjen një reagim nga fondacioni Kondrad...

Franca thirrje për solidaritet në luftën kundër krizës ekonomike

Ministri francez i Ekonomisë, Bruno Le Maire, bëri thirrje për solidaritet mes vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE) në luftën kundër krizës...

Sistemit shëndetësor i mungojnë pesë mijë mjekë

Dy infermierë dhe një mjek nga spitali rajonal i Gjakovës kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. E kjo ka shqetësuar tej mase Federatën...

Kryetarja e këshillit të qarkut Shkodër dhe njëherësh nënkryetarja e PD-së, Greta Bardeli ka debatuar ashpër në ambientet e brendshme të bibliotekës me përfaqësuesit e maxhorancës.

Ajo theksoi se kjo mbledhje është antiligjore dhe jashtë parashikimeve  kushtetuese. Mes tjerash, ajo pohoi se organizatorët e kësaj mbledhjeje do të mbajnë përgjegjësi përpara ligjit për të gjitha aktet e ndërmarra.

“Është turp, hipokrizi dhe paligjshmëri e gjithë kjo që ju po bëni. Do mbani përgjegjësi”-tha ajo, ndërsa drejtuesi i mbledhjes i kërkoi Bardelit të lëshojë sallën dhe të dalë përjashta. Mbështetësit e opozitës vijojnë protestën jashtë ambienteve të Bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi”, ndërsa nuk kanë munguar as përplasjet fizike mes tyre e Policisë së Shtetit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...

Ambasada e SHBA mesazh të rëndësishëm për viktimat e krimit

Ambasada e SHBA në Tiranë flet sërish për Reformën në Drejtësi, teksa ndalet te viktimat e krimit. Në një...