Turqi, arrestohen 59 anëtarë të një bande të drogës

Mos i humb

Kosovarët që kthehen në Gjermani, nga nesër do të obligohen të testohen për Covid-19

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se që nga nesër, të gjithë qytetarët, banorë rezidentë në Gjermani apo që kalojnë pushimet...

Ceremonia përkujtimore në Hiroshima apelon për “një botë të pastruar nga armët bërthamore”

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres dhe kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në ceremonitë përkujtimore të 75-vjetorit të hedhjes së bombës...

​Bie numri i rasteve me kancer në Kosovë, shkak pandemia

Në shtatë mujorin e parë të këtij viti kishte një ulje për rreth 15 përqind të rasteve të reja me kancer në...

Arrestohen dy vëllezërit, çfarë iu gjeti policia

Policia ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Fushë Prezë, ku u vra me kallashnikov taksisti 71-vjeçar...

Ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu njoftoi se janë arrestuar 59 persona pasi është shkatërruar “Banda Alabaylar” që koordinonte shitësit e drogës në rrugë në provincën perëndimore të vendit, Izmir.

Soylu në deklaratën e tij nga rrjeti social Twitter tha se është shkatërruar një bandë e drogës në Izmir.

“Goditje ndaj ‘Bandës Alabaylar’ që koordinonte shitësit e rrugës pas një ndjekje prej një viti… 59 të arrestuar”, shkroi ai duke falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në operacion.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Belgjika, me rekomandime për të mos udhëtuar në shumë kantone zvicerane

Belgjika së fundmi ka zgjeruar rekomandimin për të mos udhëtuar – dhe për të bërë testin e koronavirusit gjatë kthimit – në...

Nëntë ditë izolim për shkak të COVID-19, këshilltari tregon për gjendjen e Kryeministrit Hoti: Pak kollë e lodhje

Prej nëntë ditësh, Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjendet në izolim, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit,...

Greqi- Turqi! Marina greke qëllon drejt jahtit turk, plagosen tre persona

Situata mes Greqisë dhe Turqisë duket se po tensionohet çdo ditë e më shumë! Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e...

Zvicra dhuron 4 milionë CHF për të mbështetur libanezët në Bejrut

Zvicra ka premtuar të paktën 4 milionë CHF (4,4 milionë dollarë) në ndihmë të drejtpërdrejtë për popullatën libaneze pas një shpërthimi në...

Tentoi të kalonte drogë drejt Italisë, ekstradohet në Shqipëri 44-vjecari

Falë bashkëpunimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas shqiptar. Si...